Przejdź do głównej zawartości

Milion miliardów świętych Mikołajów - Wydawnictwo Dwie Siostry

Jeżeli szukacie nietuzinkowej lektury, którą wspólnie będziecie czytać przy kominku, to tegoroczna świąteczna propozycja Wydawnictwa Dwie Siostry pod tytułem Milion miliardów świętych Mikołajów, na pewno przypadnie Wam do gustu. Dzieło duetu Motai i Maijala z języka angielskiego przełożyła Karolina Iwaszkiewicz. Ta jakże zabawna i pomysłowa publikacja, może stać się nieocenioną inspiracją dla rodziców, przed którymi rozmowa z dziećmi na temat istnienia Mikołaja oraz o tym jak podczas jednej nocy udaje mu się dotrzeć z prezentami do dzieci na całym świecie.   Historia rozpoczyna się przed wieloma tysiącami lat, gdy na świecie żyło niewiele ludzi. Święty Mikołaj nie miał wtedy wiele obowiązków, a dostarczenie kilkorgu dzieciom prezentów w ciągu jednej nocy, nie stanowiło żadnego problemu. Niestety z biegiem lat, nasza planeta zaludniała się coraz bardziej, przybywało także dzieci i nasz bohater zaczął mieć zwyczajnie problem z czasem, którego miał za mało. Postanowił więc poprosić Boga aby ten stworzył drugiego Mikołaja. W dwójkę bez problemu dostarczali prezenty na czas dookoła świata. Jednak po jakim czasie sytuacja ponownie się powtórzyła, ludzi przybyło, i dwóch brodaczy, nie było już w stanie obdarować w ciągu jednej nocy wszystkich dzieci. Tak więc ponownie udali się z prośbą o zmienienie ich, tym razem w czterech świętych Mikołajów. Jak się zapewne domyślacie, i ta zmiana wystarczyła jedynie na jakiś czas. Kolejna ich prośba to było już miliom Mikołajów...a ponieważ każda taka zmiana sprawiała, że Mikołaje stawali się o połowę mniejsi, teraz byli tacy tyci, że nie byli w stanie nosić worków z prezentami. W tamte pamiętne święta, milion Mikołajów wślizgnęło się do miliona domów i szepnęło milionowi rodziców do ucha, aby podarowali swoim dzieciom prezenty...  
Obok uroczego przekazu, książka żyje własnym zżyciem, a to za sprawą niezwykle klimatycznych ilustracji, które również opowiadają swoją historię. Mój młodszy synek jest nimi oczarowany, przygląda się im z ogromną uwagą i zainteresowaniem. Mi osobiście także bardzo przypadły do gustu :-) 
Milion miliardów świętych Mikołajów to bardzo pomysłowa i jakże potrzebna świąteczna opowieść. Całość zachwyca pomysłem oraz szatą graficzną. Jestem przekonana, że to będzie jedna z tych pozycji, po które sięgamy rok rocznie i za każdym razem przeżywamy wspaniałą przygodę czytelniczą. 

Polecamy serdecznie!!! 


Książkę znajdziecie TUTAJ

http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/

Komentarze

 1. Świetny pomysł na książkę i pięknie opowiedziana historia Mikołajów, bo naprawdę musi być ich miliony, naprawdę :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała publikacja! Z miejsca oczarowała mnie swoimi ilustracjami. Nie znam tego wydawnictwa, ale być może ta książka będzie pierwszą. Przepiękna jest!😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaje się ciekawa, dobry pomysł na prezent pod choinkę. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jestem tak zakochana w "Tajemnicy Bożego Narodzenia", ale to już dla dorosłych. ;) A taka książeczka to świetna sprawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Urocxa propozycja, ilustracje trochę jakby były wykonane dziecięcą rączką - od samego patrzenia na nie się wzruszam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie