Przejdź do głównej zawartości

Kreatywne święta#3 - Zapalanie lampek

Dziś mamy dla Was kolejny pomysł na świąteczną zabawę dla maluszków. Zapalanie lampek, to pomysł na połączenie świątecznego klimatu z nauką kolorów. Nikoś od kilku tygodni zaczął dopasowywać kolory, sprawia mu to wiele radości i satysfakcji, dlatego też postanowiłam nieco podziałać i stworzyć mu kilka zestawów właśnie do tego celu. Mamy kilka zabawek służące właśnie do łączenia kolorów dlatego nie chciałam inwestować w kolejne. Tym sposobem powstały u  nas świąteczne lampeczki :-)

Ich przygotowanie jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy na kartonie (papierze itp.) narysować łańcuszek lampek, przykleić do nich zakrętki i przykleić w ich środkach kolorowy papier. Na koniec przygotowuje pompony w tych samych kolorach co środki zakrętek. Ja wybrałam kolory tęczy, gdyż z tymi styka się najczęściej :-) ale jest tu pełna dowolność :-)

Zapraszamy do wspólnej zabawy :-) Komentarze

  1. Podoba mi się ten pomysł! Sprytne połączenie świątecznego klimatu z nauką i zabawą :) Chętnie przetestuję!

    OdpowiedzUsuń
  2. Już gdzieś widziałam zabawkę, wygląda na bardzo fajną :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie