Przejdź do głównej zawartości

Idą Święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Rozpoczął się Adwent, przez większość najbardziej wyczekiwany okres w czasie całego roku. U nas w domu to zawsze wyjątkowy czas pełen wspólnych rodzinnych chwil spędzonych podczas ciekawych lektur. Dokładnie tak, my w tym czasie czytamy książki dla dzieci o tematyce zimowo - świątecznej codziennie. Zasiadamy całą czwórką na mięciutki dywanie i czytamy, czytamy i czytamy :-). Nie inaczej będzie i w tym roku. Zawsze sięgamy po dobrze nam już znane tytuły z ubiegłych lat jak i po aktualne nowości (jakich nigdy nie brak :-)). W tym roku jedną z głównych naszych nowości jest książka autorstwa Moniki Utnik-Strugały pod tytułem Idą Święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie. Ta niezwykle bogato ilustrowana publikacja ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Całość składa się z trzydziestu ośmiu rozdziałów z których odbiorcy dowiadują się wielu interesujących faktów na temat obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem w różnych zakątkach naszej kuli ziemskiej. Poznajemy sylwetkę świętego Mikołaja wraz z dokładnym opisem jego wyglądu zewnętrznego. Dowiadujemy się także jakie są świąteczne rośliny czy jak wygląda świąteczny jarmark. Bardzo ciekawie autorka przedstawia tradycje związane z wigilią, cały proces przygotowań oraz jej przebieg. Nas osobiście najbardziej zainteresowały te fragmenty dotyczące innych krajów. Z ogromną przyjemnością dowiedzieliśmy się jak w innych narodach wyglądają nie tylko same przygotowania do świąt ale i sam przebieg obchodów tego święta.
Ta książka to niesamowita skarbnica wiedzy na temat Bożego Narodzenia. Znajdziemy tu odpowiedzi na większość (jak nie wszystkie) nurtujące Was i Wasze dzieci pytania.

Trzymając tą publikację w ręce, nie można oprzeć się wrażeniu jakie sprawia. Zachwyca już samą okładką, a w środku jest równie pięknie, a to za sprawą magicznych wręcz ilustracji Ewy Poklewskiej-Koziełło.

Całość zamyka słowniczek w którym znajdujemy pięć określeń obcojęzycznych określających zwrot "wesołych świąt!" oraz dziesięć określeń świętego Mikołaja, każdy w innym języku. 


Święta zbliżają się wielkimi krokami, każdy myśli już o prezentach i przygotowaniach, a my zachęcamy Was do tego abyście znaleźli pół godzinny w natłoku obowiązków i poświęcili ten czas lekturze. Oczywiście serdecznie polecamy opisaną dzisiaj pozycję :-) Jesteśmy przekonani, że i Was zachwyci równie mocno jak i nas :-)


Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Komentarze

 1. Piękna książka, również posiadamy ją w dwóch zbiorach. Dowiedzieliśmy się z niej mnóstwa nowych rzeczy odnośnie świątecznych zwyczajów w różnych zakątkach świata.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa pozycja, warrto bedzie sie zainteresowac i dowiedzec czegos wiecej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaskoczyła mnie okładka, kolorami, święta mimo wszystko kojarzą mi się z czerwienią i zielenią choinek. Merytorycznie książka bardo ciekawa :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Typowo świąteczna okładka, zachęca do zaglądnięcia i zapoznania się z treścią:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepięknie wydana książka, myślę, że pomoże w wyjaśnieniu dzieciakom o co chodzi w świętach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajna pozycja dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię Święta, ale rzadko sięgam po książki o takiej tematyce. :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super książka. Bardzo podoba mi się inicjatywa, ale niestety ilustracje nie dla mnie. :/

  OdpowiedzUsuń
 9. Książeczka prezentuje się znakomicie, a jakie piękne wydanie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubimy te książeczki w świątecznym klimacie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo podoba mi się to wydanie, a wspólne czytanie z rodziną jeszcze bardziej ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ładne ilustracje ma ta książeczka. :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie