Przejdź do głównej zawartości

Grudniowy gość - Wydawnictwo Zakamarki

Adwent to dla naszej rodziny szczególny czas, czas pełen przemyśleń i wyciągania wniosków. To także czas kiedy czytamy najwięcej. Wspólne wieczory pod kocem przy lekturze o tematyce świątecznej, to coś co zapada w naszej pamięci na lata. Od kilku już lat ten czas organizuje nam Wydawnictwo Zakamarki i ich, wydawane rok rocznie, książki adwentowe. W tym roku ukazała się pozycja duetu Siri Spont i Alexandra Jonssona pod tytułem Grudniowy gość. Ta niezwykle klimatyczna opowieść idealnie wprowadza w świąteczny nastrój, skłaniając jednocześnie do refleksji i przemyśleń na wiele ważnych tematów. Publikacja jest typową książką adwentową, co oznacza, że została podzielona na 24 rozdziały, po jednym na każdy dzień grudnia (aż do Wigilii). Rozdziały są stosunkowo krótkie, przez co zawsze znajdziemy chwilę na lekturę, nawet pomiędzy kolejnymi obowiązkami. Dodatkowo książka została niezwykle bogato i klimatycznie zilustrowana. Obrazy oddają wiernie treść i jako spójna całość tworzą niezwykle piękną i wartościową lekturę. 


Głównymi bohaterami opowieści jest dwójka dzieci, dziewczynka o imieniu Marta oraz jej kuzyn Yusufie, pochodzący z innego kraju, kraju opanowanego wojną. Gdy chłopiec pojawia się w życiu dziewczynki, ta nie jest zadowolona z takiego obrotu sprawy. Przeszkadza jej gość, zabiera czas, który do tej pory mogła poświęcić przyjaciółkom. Sytuacja ulega zmianie, gdy Yusufie zabiera swoją kuzynkę na spacer. Co takiego stało się podczas tego spaceru? Tego Wam już nie zdradzę, przekonajcie się sami sięgając po tą jakże piękną i wartościową lekturę. 
Grudniowy gość to opowieść o przyjaźni oraz magii jaka może towarzyszyć dziecięcej wyobraźni podczas świat Bożego Narodzenia. To także pozycja poruszająca niezwykle ważne i zarazem trudne tematy. Muszę przyznać, że to lektura wymagająca, zdecydowanie dla starszych dzieci (od ok 6 roku życia), jednak jej przesłanie i idea są tak uniwersalne, że skłoni nawet dorosłych do przemyśleń. To piękna opowieść, którą bardzo serdecznie polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zakamarki


Komentarze

 1. dzisiaj jadę po "grudniowe książki" - zobaczę czy będzie i ta :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz stykam się z taką formą kalendarza adwentowego i jestem urzeczona pomysłem! <3

  OdpowiedzUsuń
 3. jest to jedna z niewielu książek o tej tematyce, które chciałabym przeczytać :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już jestem oczarowana tą publikacją. Uwielbiam książki o tematyce świątecznej i takiej, która swoją treścią przygotowuje każdego sięgającego po nie czytelnika do tego niezwykłego czasu. Zapisuję. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie historie w przedświątecznym okresie! Chociaż w tym wydaniu ilustracje do mnie nie przemawiają - są takie ciemne i smutne...

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne są takie książki. To jakby kalendarz adwentowy.

  OdpowiedzUsuń
 7. dobrze że są książki które skłaniają do przemyśleń i zadumy u dzieci.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie