Przejdź do głównej zawartości

Żubr Pompik. Wyprawy_10,11,12 - Wydawnictwo Media Rodzina

 Od dłuższego już czasu  jesteśmy fanami bardzo ciekawej serii książeczek skierowanej dla małych miłośników polskiej przyrody. Żubr Pompik. Wyprawy do obecnie dwanaście pozycji, których autorem jest doktor Tomasz Samojlik. Każdy tytuł poświęcony jest innemu Parkowi Narodowemu i opisuje przygody rodziny Żubrów. Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Media Rodzina.Dziarskie puszczyki opisuję wyprawę rodziny żubrów do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Czwórka podróżników jak zawsze podziwia otaczającą ich przyrodę oraz przeżywa wiele ciekawych przygód. Tym razem Polinka, młodsza siostra Pompika, chce sama decydować o tym co będzie robić. Chce wspiąć się na najwyższe wzniesienie w okolicy. Brat Polinki był sceptyczny co do tej wyprawy, jednak postanowił towarzyszyć siostrze. W drodze na szczy coś znienacka zaczęło bombardować Pompika. Jak się szybko okazało, były to małe puszczyki. Całą piątka postanowiła wspólnie wyruszyć w dalszą drogę. Czym zakończy się ta wyprawa? Przekonajcie się sami :-)    Wodospad muflona to pozycja, która opisuje wyprawę czwórki żubrów do Karkonoskiego Parku Narodowego. Tereny Karkonoszy zrobiły ogromne wrażenie na rodzince żubrów. Gdy żywo dyskutują o otaczającej ich przyrodzie, przez przypadek sprawiają przykrość jednemu z mieszkańców Parku. Ten urażony, ucieka w popłochu, a dwójka rodzeństwa postanawia ruszyć jego  śladem, aby wyjaśnić zaistniałe nieporozumienie. Kim okaże się malutki zwierz z rogami? Przekonajcie się sami. 
Skalny labirynt to dwunasta pozycja z serii i trzecia, którą dzisiaj Wam opisuję. Tym razem nasza sympatyczna rodzina wybrała się do Parku Narodowego Gór Stołowych. To co tam zobaczyli, bardzo ich zdziwiło. Wielkie skały przypominające grzyby, sowy a nawet dziadka żubra. Pompik będący pod dużym wrażeniem tych widoków wypuszcza się w ich kierunku i gubi w labiryncie. Pomóc może mu tylko młodsza siostra. Ta dzięki pomocy trzech małych zwierzaków, ratuje brata z opresji. Żubr Pompik. Wyprawy to bardzo ciekawa seria, która pozwala dzieciom poznać lepiej nasz kraj i jego piękną przyrodę. Każda pozycja dodatkowo wzbogacona jest plakatem z mapą, które można wyrwać. U nas książeczki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony chłopców.

Polecamy serdecznie!!! 


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie