Przejdź do głównej zawartości

Jasnopióra uratowana kura oraz Jaśminka uratowana świnka - Wydawnictwo Studio Koloru + K O N K U R S ! ! !

W naszej biblioteczce mamy sporo tytułów które opisują perypetie różnych zwierząt. Polski rynek oferuje bogatą ofertę tego typu lektur, i tak na prawdę nic w tym dziwnego, gdyż dzieci uwielbiają książki o zwierzętach. Nie tak dawno Studia Koloru dołączyło do grona wydawnictw, które posiadają w swojej ofercie książki dla dzieci o zwierzakach, jednak jest coś co wyróżnia je spośród tysięcy innych tytułów. Otóż Jaśminka uratowana świnka oraz Jasnopióra uratowana kura to pozycje, które oparte zostały na prawdziwych wydarzeniach. Autorka inspirowała się historią kur z Croton w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych, które to przeżyły niezwykle silne tornado, gdy ich farmo została zrównana z ziemią oraz świnią która wyskoczyła z samochodu dostawczego i trafiła do schroniska dla zwierząt.  
Jasnopióra uratowana kura to historia pewnej kury, która wiodła nudne i monotonne życie na jednej z ferm. Ściśnięta w klace wraz z innymi towarzyszkami, nie znała innego życia, aż do momentu gdy ich fermę nawiedziło tornado. Pewnym zrządzeniem losu był fakt, iż tornado mino iż zniszczyło jej dotychczasowy dom, to tak na prawdę sprawiło że kura poznała zupełnie inne życie, życie na wolności. Nasza bohaterka przeżywa wiele przygód, cieszy się z każdej chwili i czerpie z życia pełnymi piersiami. Jasnopióra zaprzyjaźnia się też z Mateo, chłopcem który postanawia zaopiekować się kurą. Szybka zaprzyjaźniają się i spędzają razem każdą chwilę. Mateo nawet zapewnia swojej kompance towarzystwo innych kur. 


Historia Jasnopiórej pokazuje jak człowiek nie docenia tych zwierząt. Obok ciekawej fabuły poznajemy tu także wiele faktów dotyczących tych zwierząt. Czy wiedzieliście, że kury potrafią biegać z prędkością czternastu kilometrów na godzinę, komunikują się ze sobą przy użyciu 24 różnych dźwięków i pochodzą od dinozaurów!!!  Jasminka uratowana świnka to historia pewnej świnki, która czując ogromną potrzebę kontaktu z naturą, wyskoczyła z ciężarówki. Nasza bohaterka po tym dość ryzykownym wyczynie, uciekła do lasu, miejsca które ją oczarowało. Jaśminka czułe się na prawdę szczęśliwa, spełniło się jej największe marzenie. Pewnego dnia na jej drodze stanęła Rózia, dziewczynka, która zabrała świnkę do domu. Nawa właścicielka troskliwie opiekowała się swoją podopieczną, jednak mimo to czuła, że Jaśmince byłoby lepiej w towarzystwie innych świń. Nasza bohaterka trafiła na piękne, pełne soczystej trawy pastwisko, gdzie wiodła szczęśliwy żywot wśród innych świń.

Książka, podobnie jak poprzednia pozycja, obok bardzo pouczającej historii jest także źródłem szerokiej wiedzy na temat świń domowych. Czy wiedzieliście że używają ponad 30 odgłosów aby się ze sobą komunikować, są niezwykle wrażliwe i zdolne do współczucia.   Książki autorstwa Leslie Crawford to pozycje które zwracają uwagę czytelnika na prawa zwierząt. Podkreśla, że często patrzymy na nie tylko z jednej (hodowlanej) perspektywy. A przecież zwierzęta też potrafią myśleć, czuć i posiadają swój rozum. 


Książki to niezwykle wartościowe pozycje, które powinno poznać każde dziecko. Uwrażliwiają na los zwierząt, dostarczają sporej dawki wiedzy, bawią i zachwycają barwnymi ilustracjami. Jeżeli szukacie pomysłu na prezent książkowy dla przedszkolaka, to zdecydowanie polecamy Wam te dwie pozycje. U nas stały się pretekstem do wielu rozmów i zadawania pytań o los zwierząt. 


Polecamy serdecznie!!! 


Książki znajdziecie TUTAJ

 logoA teraz mam dla Was niespodziankę!!!
K  O  N  K  U  R  S  !  !  !
A w nim do wygrania:
Zestaw dwóch książek: Jasnopióra uratowana kura oraz Jaśminka uratowana świnka 
Aby wziąć udział w Konkursie należy:
* w komentarzu pod tym postem na facebooku TUTAJ napisać dla kogo chcecie wygrać zestaw książeczek. 

ORAZ


* polubić profil Wydawnictwa Studio Koloru TUTAJ

Będzie nam bardzo miło jeżeli udostępnicie, polubicie post oraz zaprosicie znajomych do wspólnej zabawy Regulamin konkursu
1. Organizatorem Konkursu jest blog I&K W Domowym Zaciszu. 
2. Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo Studio Koloru 
3. Czas trwania konkursu: konkurs trwa od 25 listopada 2019 do 2 grudnia 2019
4. Nagrodą w konkursie są:
* wymienione wyżej książki.
5. Wyłonienie zwycięzcy odbędzie się w drodze losowania.
6. Wyniki zostaną ogłoszone do 7 dni po zakończeniu Konkursu.
7. Po ogłoszeniu wyników zwycięzcy mają 7 dni na przesłanie na adres annakozakiewicz8424@gmail.com danych do wysyłki. W przypadku nie dostarczenie danych na czas, nagroda zostanie przyznana innej osobie wybranej w drodze losowania. 
Każdy uczestnik może dodać tylko jedno zgłoszenie (komentarz). 
8. Wysyłka nagród jedynie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
9. Udział w konkursie jest dobrowolny.

10. Ta promocja nie jest sponsorowana, prowadzona, administrowana ani związana z Facebookiem  w żaden sposób. Uczestnik przyjmuje do wiadomości, że dostarcza informacje organizatorowi promocja i nie Facebookowi. Podane przez uczestnika informacje będą wykorzystane jedynie do organizacji Konkursu (w tym dostarczeniu nagród). 
UWAGA!!!
Wzięcie udziału w konkursie wiąże się z zapoznaniem i zaakceptowanie polityki prywatności bloga I&K W Domowym Zaciszu zgodnego z RODO. Regulamin znajdziecie TUTAJ

Życzymy powodzenia :-)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie