Przejdź do głównej zawartości

Cześć, miasto! - Wydawnictwo Dwie Siostry

Książki - wyszukiwanki w naszym domu są od kilku ładnych lat. Ignacy już jako przedszkolak uwielbiał spędzać czas na odnajdywaniu określonych postaci, scen czy miejsc. Nasza domowa biblioteczka mieści sporo tego typu tytułów. Ostatnio do tego grona dołączyła jedna z nowości wydawniczych pod tytułem Cześć, miasto! Autorką tej wielkoformatowej książki jest Anna Fiske. Osobiście bardzo podoba mi się pomysł na tą książkę. Każda z 16 rozkładówek przedstawia to samo miejsce (centrum miasta) jednak różnią się pora dnia (godziną) oraz oczywiście tym co się na nich dzieje. Książka wydana została przez Wydawnictwo Dwie Siostry.
Otwierając książkę na pierwszej rozkładówce widzimy budzące się do życia miasto. Jest 7 rano, widzimy ojca z synem idących do przedszkola, ludzi czekających na pociąg czy auta zmierzające w różnych kierunkach. Każdy kolejny obraz to kolejna godzina i zmieniające się wraz z nimi obrazy. Mnogość szczegółów i postaci zapewnia udaną rozrywkę na długie godziny. 
Przy każdej rozkładówce zamieszczono kilka pytań jak na przykład: gdzie się podziały kiełbaski, gdzie są małpy, co zbudowali robotnicy czy dokąd dotarła Asra. Są bardzo pomocne przy wspólnej zabawie rodzica i dziecka.   


Od godziny 20 otaczające miasto tło przybiera odcienie niebieskiego i granatu, co odnosi się do pory dnia. Opowieść kończy się o godzinie 22.   
Cześć, miasto! to pozycja przy której nie można się nudzić. Mamy tu ciekawych i dość nietuzinkowych bohaterów (jak choćby stara czarownica), piękne ilustracje i ogrom detali. Jestem przekonana, że ta pozycje zachwyci każdego miłośnika wyszukiwanek. Ignacego ta książka pochłonęła na długie godziny :-)

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/

Komentarze

 1. Interesująca i intrygująca w sam raz dla młodego czytelnika ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. jakie ma interesujące ilustracje! wow!

  OdpowiedzUsuń
 3. te ilustracje sa genialne, sama bym spedzila nad nimi kilka dobrych godzin - tyle sie na nich dzieje! swietny pomysl na prezent pod choinke!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa ksiązeczka. W ogóle miasto jest ciekawym i bogatym tematem do opisów i do ilustracji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię takie książki. Mamy podobną i moi chłopcy często do niej zaglądają. Również lubią szukać, więc pytanie w niej zawarte są bardzo pomocne. Często jest wtedy dużo śmiechu i zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa propozycja. Lubimy książki z Wydawnictwa Dwie Siostry :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale dużo się dzieje na tych obrazkach, jak w prawdziwym mieście

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)