Przejdź do głównej zawartości

Cześć, miasto! - Wydawnictwo Dwie Siostry

Książki - wyszukiwanki w naszym domu są od kilku ładnych lat. Ignacy już jako przedszkolak uwielbiał spędzać czas na odnajdywaniu określonych postaci, scen czy miejsc. Nasza domowa biblioteczka mieści sporo tego typu tytułów. Ostatnio do tego grona dołączyła jedna z nowości wydawniczych pod tytułem Cześć, miasto! Autorką tej wielkoformatowej książki jest Anna Fiske. Osobiście bardzo podoba mi się pomysł na tą książkę. Każda z 16 rozkładówek przedstawia to samo miejsce (centrum miasta) jednak różnią się pora dnia (godziną) oraz oczywiście tym co się na nich dzieje. Książka wydana została przez Wydawnictwo Dwie Siostry.
Otwierając książkę na pierwszej rozkładówce widzimy budzące się do życia miasto. Jest 7 rano, widzimy ojca z synem idących do przedszkola, ludzi czekających na pociąg czy auta zmierzające w różnych kierunkach. Każdy kolejny obraz to kolejna godzina i zmieniające się wraz z nimi obrazy. Mnogość szczegółów i postaci zapewnia udaną rozrywkę na długie godziny. 
Przy każdej rozkładówce zamieszczono kilka pytań jak na przykład: gdzie się podziały kiełbaski, gdzie są małpy, co zbudowali robotnicy czy dokąd dotarła Asra. Są bardzo pomocne przy wspólnej zabawie rodzica i dziecka.   


Od godziny 20 otaczające miasto tło przybiera odcienie niebieskiego i granatu, co odnosi się do pory dnia. Opowieść kończy się o godzinie 22.   
Cześć, miasto! to pozycja przy której nie można się nudzić. Mamy tu ciekawych i dość nietuzinkowych bohaterów (jak choćby stara czarownica), piękne ilustracje i ogrom detali. Jestem przekonana, że ta pozycje zachwyci każdego miłośnika wyszukiwanek. Ignacego ta książka pochłonęła na długie godziny :-)

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/

Komentarze

 1. Interesująca i intrygująca w sam raz dla młodego czytelnika ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. jakie ma interesujące ilustracje! wow!

  OdpowiedzUsuń
 3. te ilustracje sa genialne, sama bym spedzila nad nimi kilka dobrych godzin - tyle sie na nich dzieje! swietny pomysl na prezent pod choinke!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa ksiązeczka. W ogóle miasto jest ciekawym i bogatym tematem do opisów i do ilustracji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię takie książki. Mamy podobną i moi chłopcy często do niej zaglądają. Również lubią szukać, więc pytanie w niej zawarte są bardzo pomocne. Często jest wtedy dużo śmiechu i zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa propozycja. Lubimy książki z Wydawnictwa Dwie Siostry :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale dużo się dzieje na tych obrazkach, jak w prawdziwym mieście

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.