Przejdź do głównej zawartości

Pestka, Drops, Cukierek. Ekonomia dziecinnie prosta - Wydawnictwo Literatura

Pestka, Drops, Cukierek. Ekonomia dziecinnie prosta to książka autorstwa Grzegorza Kasdepke w której połączył niezwykle ciekawą historię z wiedzą na temat ekonomii. Książka to niezwykła przygoda czytelnicza z ekonomią w tle. Publikacja na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa Literatura

Początkowo historia opisana w książce jest bardzo smutna. Julek ma zaczarowaną kieszeń. Wszystko co do niej trafi znika w niewyjaśnionych okolicznościach. W ten sposób stracił już cukierki, kredki czy chomika Leonarda. Okazuje się, że jego kieszeń to tajemnicze przejście to pewnej, bardzo smutnej krainy. Ta kraina to miejsce gdzie każdy chodzi ubrany na szaro i nikt się nie uśmiecha. Jedynie dzieciom zdarzało się uśmiechać, jednak robiły to w tajemnicy przed królem. Wszystko uległo zmianie gdy bliźniaczki Uśmieszek i Łezka odkryły kredki i możliwości jakie dają. Potem poszło już z górki. Jak zakończyła się ta historia, przekonajcie się sami.   
Książka w bardzo ciekawy sposób przedstawia pojęcia związane z ekonomią. Zostały one sprytnie wplecione w tekst i wyjaśnione w ramce. Dzięki temu zabiegowi mamy świetna książkę ze świetną historią i ogromną dawką wiedzy ekonomicznej. 


Pestka, Drops, Cukierek. Ekonomia dziecinnie prosta to ciekawa i dynamiczna fabuła, zaskakujące zwroty akcji, piękne, wiernie oddające treść ilustracje i ogrom wiedzy ekonomicznej. Książka bardzo spodobała się Ignacemu. 


Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

https://www.wydawnictwoliteratura.pl/

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie