Przejdź do głównej zawartości

Pestka, Drops, Cukierek. Ekonomia dziecinnie prosta - Wydawnictwo Literatura

Pestka, Drops, Cukierek. Ekonomia dziecinnie prosta to książka autorstwa Grzegorza Kasdepke w której połączył niezwykle ciekawą historię z wiedzą na temat ekonomii. Książka to niezwykła przygoda czytelnicza z ekonomią w tle. Publikacja na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa Literatura

Początkowo historia opisana w książce jest bardzo smutna. Julek ma zaczarowaną kieszeń. Wszystko co do niej trafi znika w niewyjaśnionych okolicznościach. W ten sposób stracił już cukierki, kredki czy chomika Leonarda. Okazuje się, że jego kieszeń to tajemnicze przejście to pewnej, bardzo smutnej krainy. Ta kraina to miejsce gdzie każdy chodzi ubrany na szaro i nikt się nie uśmiecha. Jedynie dzieciom zdarzało się uśmiechać, jednak robiły to w tajemnicy przed królem. Wszystko uległo zmianie gdy bliźniaczki Uśmieszek i Łezka odkryły kredki i możliwości jakie dają. Potem poszło już z górki. Jak zakończyła się ta historia, przekonajcie się sami.   
Książka w bardzo ciekawy sposób przedstawia pojęcia związane z ekonomią. Zostały one sprytnie wplecione w tekst i wyjaśnione w ramce. Dzięki temu zabiegowi mamy świetna książkę ze świetną historią i ogromną dawką wiedzy ekonomicznej. 


Pestka, Drops, Cukierek. Ekonomia dziecinnie prosta to ciekawa i dynamiczna fabuła, zaskakujące zwroty akcji, piękne, wiernie oddające treść ilustracje i ogrom wiedzy ekonomicznej. Książka bardzo spodobała się Ignacemu. 


Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

https://www.wydawnictwoliteratura.pl/

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.