Przejdź do głównej zawartości

Pepe leci samolotem oraz Pepe jeździ na rowerze - Kapitan Nauka

Jakiś czas temu pisałam Wam o przygodach sympatycznego chłopca o imieniu Pepe, który odkrywa świat robiąc różne rzeczy po raz pierwszy w życiu (TUTAJ). Dziś powracam do Was z dwiema kolejnymi książeczkami z serii. Tym razem chłopiec wyruszy po raz pierwszy w podróż samolotem oraz kupuje swój pierwszy rower. Cała seria wydawana jest przez Kapitana Naukę. 

Pepe leci samolotem to idealna pozycja dla każdego dziecka przed których rysuje się perspektywa pierwszego lotu samolotem. Dzięki tej sympatycznej książeczce, maluchy będą wiedziały co ich czeka. Pepe wyrusza wraz z mamą w swoją pierwszą podróż samolotem. Na lotnisku chłopiec chce zobaczyć samoloty, jedna ze względu na tłumy ludzi i długie kolejki do odprawy bagażowej, nie widzi żadnego samolotu. Autor opisuje dokładnie krok po kroku całą procedurę jaką każdy pasażer samolotu musi przejść zanim znajdzie się na pokładzie. Nie inaczej jest z Pepe i jego mamą. Poddani są kontroli osobistej, nadają bagaż oraz pokazują swoje paszporty. Gdy wreszcie nasi bohaterowie znajdują się już w samolocie, Pepe poczuł niepewność związaną z lotem. Jednak wszystko przebiegło bez zakłóceń.Pepe jeździ na rowerze to kolejna pozycja z serii. Tym razem chłopiec ma dostać swój pierwszy w życiu prawdziwy rower. W ty, celu nasz bohater wybrał się wraz z mamą do sklepu, gdzie znalazł rower idealny. Niestety szybko się okazało, że jazda takim rowerem to nie lada sztuka, a Pepe jeszcze jej nie opanował. Po pierwszych porażkach, chłopiec postanowił bawić się rowerem w swoim pokoju. Na szczęście już na drugi dzień, pod wpływem przyjaciół, chłopiec postanowił podjąć kolejne próby, i choć na początku trudno mu było opanować hamowanie, kierowanie i skręcanie, to po kilku godzinach spędzonych na treningu, Pepe potrafił już jeździć na rowerze równie dobrze jak jego przyjaciele.
Seria książek o przygodach sympatycznego chłopca o imieniu Pepe, to bardzo wartościowe pozycje, które pozwalają dzieciom przygotować się na nowe doświadczenia. Dzięki przygodom Pepe, dzieci moją pełen obraz co może się zdarzyć gdy tak jak chłopiec polecą samolotem czy będą uczyć się jazdy na rowerze. Nam seria bardzo się podoba i mamy ogromną nadzieję, że niebawem ukażą się kolejne części :-)

Polecamy serdecznie!!!


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Kapitan Nauka

Komentarze

  1. Bardzo lubimy serię o Pepe - i czesto po nią sięgamy. Pomaga oswoić wszelkie nowe sytuacje, które mogą być dla dziecka problematyczne i stresujące.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.