Przejdź do głównej zawartości

Misia i jej mali pacjenci. Szkolna wycieczka - Wydawnictwo Zielona Sowa

 Sympatyczną bohaterkę stworzoną przez Anielę Cholewińską - Szkolik uwielbiamy od pierwszej części jej przygód. Ta rezolutna ośmiolatka może być wzorem dla wszystkich dzieci!!! Sama prowadzi lecznicę dla zwierząt i ma na swoim kącie mnóstwo uleczonych zwierzaków. Misia i jej mali pacjenci to jedna z tych serii, na której kolejne części czekany z ogromną niecierpliwością. Książeczki na rynku ukazują się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa.  W trzech rozdziałach możemy puścić nasze wodze wyobraźni i wraz z tytułową Misią ruszyć na pomoc potrzebującym zwierzakom. A tych jak zawsze Misia spotka na swojej drodze, jak choćby zagubionego małego borsuka, którego dziewczynka znalazła podczas grzybobrania. Nasza bohaterka chciała bardzo mu pomóc, jednocześnie chciała wygrać zakład i nazbierać więcej grzybów niż jej mama i ciocia. Natomiast podczas szkolnej wycieczki pod opiekę Misi trafiła papuga, która miała problemy z mową. Czy dziewczynce uda się odkryć przyczynę jej trudności? O tym przekonajcie się sami :-) Jednak to nie wszystkie zwierzaki, którym Misia pomaga, udaj jej się także pomóc rannemu kretowi.
Misia i jej mali pacjenci to nie tylko urocze historie, które pokazują młodemu odbiorcy, że warto pomagać słabszym. Każda kolejna pozycja to niesamowity popis umiejętności Agnieszki Filipowskiej, której ilustracje zapierają dech w piersiach. Te kolory, kreska, natężenie barw...zachwycają.  
Książka jest przykładem ciekawej i wartościowej lektury, która sprawdzi się podczas wieczornego czytania. Dodatkowo jesienny klimat dodaje uroku całości i idealnie wpisuje się w porę roku. U nas to zdecydowanie jedna z ciekawszych serii, po którą bardzo często sięgamy.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.