Przejdź do głównej zawartości

Czytam sobie w wersji ECO - Wydawnictwo Egmont

Czytam sobie to trzy poziomowa seria książeczek do samodzielnego czytania na których Ignacy szlifował tą sztukę. Wydawnictwo Egmont od lat wydaje kolejne pozycje z serii, obecnie mamy ich już na rynku blisko sto. Nie tak dawno ukazały się kolejne cztery, wszystkie pod hasłem EKO.  Wielki skarb to książeczka napisana przez Marcina Sendeckiego i wchodzi w skład 1 poziomu serii. W pozycji tej poruszono temat życiodajnej wody, o którą każdy mieszkaniec planety powinien dbać i ją oszczędzać. Książeczka w prosty i jasny sposób wyjaśnia, iż woda to dar ale jednocześnie jej zasoby są ograniczone i przy nieracjonalnym korzystaniu z nich pewnego dnia może jej zabraknąć. Awantura w śmietniku to książeczka napisana przez Marcina Barana i podobnie jak powyższy tytuł, ta też wchodzi w skład pierwszego poziomu. Mamy tu historię pewnej awantury, która wybuchła w śmietniku do którego wrzucono różne śmieci. Wśród nich były między innymi ogryzek, drut, plastikowa butelka czy pudełko. Powodem nieporozumienia był fakt, że śmieci różnego rodzaju trafiły to jednego kontenera. Problem postanowiono rozwiązać poprzez segregację wszystkich śmieci do odpowiedniego koloru kubła. Książeczka uczy segregacji śmieci do odpowiednich kolorów kontenerów.  Misja Inspektora Maskonura to dzieło naszej ukochanej pisarki Zofii Staneckiej. Jest to książeczka z drugiego poziomu serii.  Tytułowy ptak, wie jak wiele szkód może wyrządzić torebka foliowa lub słomka, wrzucone do wody. Dlatego postanowił zostać Inspektorem i stać na straży ładu i porządku w wodach mórz i oceanów. Nasz bohater wyrusza z misją odstawienia śmieci, jednak po drodze ratuje jeszcze inne morskie zwierzęta, które wpadły w kłopoty z powodu plastikowych śmieci, które wylądowały w wodzie. To bardzo mądra i pouczająca historia, która bardzo nam się spodobała i liczymy na ciąg dalszy :-)  Baba Jaga i Duch Puszczy to książeczka napisana przez Zbigniewa Dmitroca. Ta pozycja to nieco dłuższa opowieść, która wchodzi w skład trzeciego poziomu serii. Tytułowa Baba Jaga właśnie wróciła z Ameryki i postanowiła zmienić swoje życie. Rozpoczyna od zmiany złych nawyków, więcej się rusza i je zdrowiej. Zasiała nawet lecznicze rośliny, z których robiła naturalne leki. Niestety tak jak szybko pojawiło się nimi zainteresowanie, tak szybko zniknęło i nasza bohaterka musiała szukać nowego sposobu na interes. W tym celu udaje się nawet do miasta i kupuje laptopa i smartfona. Gdy w drodze powrotnej z przerażeniem stwierdza, że ktoś wyciął wszystkie drzewa w alei. Baba Jaga postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i rozpoczyna walkę o uratowanie puszczy. Czy jej się uda? Przekonajcie się sami.    Cała seria EKO to niezwykłe przygody czytelnicze i spora dawka wiedzy ekologicznej, tak potrzebnej w dzisiejszych czasach.

Polecamy serdecznie!!!


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie