Przejdź do głównej zawartości

Czym zająć malucha#35 - Jesienny obraz z liści

Dzisiaj chcemy Wam pokazać jak w prosty i szybki sposób maluch może wykonać jesienny obraz. Zabawę przygotowałam dla mojego roczniaka (dokładnie miał rok i 15 dni :-)) i bardzo mu się spodobała. Z ogromnym przejęciem przyklejał kolejne listki :-)Aby przygotować dla malucha zabawę potrzebujemy:

- kartki - u na sjest to tektura falista od Bambino,
- listki zebrane podczas jesiennego spaceru,
- taśmę klejącą (ewentualnie tzw. contact paper),
- oraz nożyczki.


Na początek należy wyciąć z kartki ramkę. Kolejnym krokiem jest przyklejenie od spodu, na całości taśmę klejącą i gotowe. Ja dodatkowo przykleiłam naszą ramkę do deski aby łatwiej było synkowi przyklejać listki, oraz żeby nie zniszczył ramki :-)Gdy wszystko gotowe, maluszki mogą rozpocząć tworzenie jesiennego obrazu :-)


Poniżej zdjęcia Nikosia wykonane podczas tworzenia dzieła sztuki :-)Po zakończeniu procesu tworzenia, obraz Nikosia zawisł w pokoju zabaw chłopców :-)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie