Przejdź do głównej zawartości

Czy zająć malucha#31 - Jesienne butelki sensoryczne + sposób na zafarbowanie ryżu w 5 nimut bez użycia octu :-)

Dzisiaj pokażemy Wam kolejną naszą jesienna zabawę sensoryczną :-) Tym razem zrobiłam Nikosiowi jesienne buteleczki :-) Do ich przygotowania użyłam jedynie połamanych patyków oraz farbowanego ryżu. Jednak tym razem postanowiłam wypróbować inny sposób zafarbowania ryżu i okazało się, że nowy sposób okazał się znacznie szybszy a efekt końcowy bardzo pozytywnie nie zaskoczył, i co istotne, nie mamy zapachu octu :-)  Sposób farbowania ryżu


Jak już wspomniałam, tym razem postanowiła wypróbować sposób farbowania ryżu farbkami plakatowymi. Sposób ten okazał się bardzo szybki i prosty. Pierwszym krokiem było wsypanie ryżu do woreczków. Następnie dodajemy niewielką ilość farby (w wybranych kolorach). Teraz wystarczy zamknąć woreczek i dokładnie wymieszać ryż z farbą. Gdy uzyskamy oczekiwany wygląd ryżu, wystarczy otworzyć woreczki i odczekać dosłownie kilka minut aż ryż wyschnie :-) Cały proces zajmuje ok 10 minut a efekt końcowy daje bardzo ładnie zafarbowany ryż :-)


Gdy ryż mamy gotowy, wystarczy do butelek włożyć patyki i nasypać ryżu i zabawa gotowa :-)


PAMIĘTAJCIE!!! 

Farbowany ryż nie jest jadalny!!!


Poniżej zdjęcia zrobione podczas zabawy buteleczkami :-)Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie