Przejdź do głównej zawartości

Klubik odkrywców - seria książek dla ciekawskich od AWM

Dziś mam prawdziwą gratkę dla wszystkich miłośników przyrody. Klubik odkrywców to seria autorstwa Marty Maruszczak, która obecnie liczy trzy pozycje: "Pyszczki, łapy, ogony", "Tęcza, wiatr, śnieżynki" oraz "Paszcze, kły, szpony". Wszystkie książki są napisane bardzo jasnym językiem, dzięki czemu zainteresują już przedszkolaków. Książki zostały też bardzo bogato zilustrowane przez Martę Drapiewską. Cała seria wydana została przez Wydawnictwo AWM. 

Pyszczki, łapy, ogony to publikacja w całości poświęcona zwierzętom domowym. Na blisko pięćdziesięciu stronach czytamy między innymi o ty, dlaczego oczy kotów świecą w ciemności, dlaczego szklane okrągłe kule nie służą rybkom, jak pieski się witają. Dowiemy się także czym jest felinoterapia oraz jak szczekają zagraniczne psy, do jakich zadań specjalnych są wykorzystywane oraz dlaczego mają mokre nosy. Wszystko to opisane zostało w krótkich rozdziałach i wzbogacone licznymi rysunkami.


Tęcza, wiatr, śnieżynki to ulubiona pozycja moich dzieci, która poświęcona jest zjawiskom pogodowym. Czytając karty tej książki dowiemy się między innymi dlaczego w przyrodzie występują pory roku, skąd się bierze tęcza na niebie oraz czym tak na prawdę są chmury. Poświęcono także wiele uwagi zagadnieniom związanym z kosmosem. Są informacje na temat księżyca i jego kształtu, wyjaśniono także dlaczego niebo jest niebieskie. Na dalszych kartach czytamy o tym czym są opady oraz wyże i niże. Nie zapomniano także o ekologii i konieczności oszczędzania wody.


Paszcze, kły, szpony to pozycja poświęcona zwierzętom. Z tej książki dowiemy się między innymi co łączy żyrafę z biedronką, jakie produkty otrzymujemy od zwierząt oraz dowiemy się jakie zwierzęta mają ostre kły. Jest tu także wiele ciekawostek dotyczących dzikich zwierząt oraz ptaków. Moich chłopców najbardziej zaskoczył fakt, że żyrafy mają czarny język oraz co jest tego przyczyną. A Wy wiecie dlaczego tak jest? Jeżeli nie, to koniecznie musicie się tego dowiedzieć :-)


Klubik odkrywcow, to bardzo wartościowe publikacje, które zainteresują zarówno przedszkolaka jak i ucznia szkoły podstawowej. Tekst jest bardzo jasny i zwięzły , mamy też sporo zaskakujących ciekawostek. Wszystko to sprawia, że książki są bardzo ciekawym materiałem dydaktycznym. Uzupełnieniem tekstów są liczne ilustracje, które dopełniają całości. Seria jest obecnie jedną z ulubionych w naszym domu :-)


Polecamy serdecznie!!!


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo AWMKomentarze

 1. Publikacje wręcz idealne dla wszystkich miłośników przyrody. Można dzięki nim wiele się dowiedzieć - w bardzo przystępnej, zachęcającej formie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda ciekawie. Zastanawiam się rylko czy nie za dużo tekstu dla młodszego przedszkolaka, ale może nie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Większość dzieci lubi zwierzaki, więc te książeczki są idealne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczna i barwna kolekcja. Dzieci będa chętnie sięgać po takie książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo inspirujące. Wiele w środku się dzieje. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jako dziecko bardzo lubiłam książeczki o zwierzętach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo wartościowa seria myślę że i mojej Blondynce się spodoba musimy nabyć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Już same tytuły są wdzięczne i sugerują dobra zabawę

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie