Przejdź do głównej zawartości

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi - Wydawnictwo Media Rodzina

Dzisiaj chciałam napisać o książce, która wywarła na nas ogromne wrażenie. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi autorstwa Katarzyny Baniewicz - Kowalczyk to publikacja, którą powinien przeczytać każdy bez względu na wiek. Dzięki tej lekturze, każdy z nas spojrzy nieco z innej perspektywy na własne przywary czy kompleksy. Autorka w mistrzowski sposób przeniosła ludzkie słabości do świata zwierząt i z ogromnym poczuciem humoru udowodniła, że w oczach najbliższych jesteśmy wyjątkowi i nikt nie oczekuje od nas zmian. Książka na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa Media Rodzina
Zanim jednak przejdę do samej treści książki, chciałabym poświęcić nieco uwagi ilustracjom, które znalazły się w publikacji a których autorką jest Ewa Beniak - Haremska. Ilustratorka dokonała czegoś wyjątkowego, każdy rysunek jest prawdziwym dziełem sztuki, pełnym detali i przepięknie skomponowanych barw. Tutaj nie mogę mówić o poszczególnych ilustracjach, gdyż każda jest zapierająca dech w piersiach i tak jest począwszy od samej okładki aż po ostatnią stronę książki. Tutaj całość stanowi przecudną magię, która łączy się w jedną całość.

Przechodząc do treści jaką tu mamy, to całość podzielona została na dziewięć, stosunkowo krótkich rozdziałów. Głównymi bohaterami są zwierzęta, każdy z rozdziałów to historia innej postaci, mimo, iż całość łączy się ze sobą a kilkoro bohaterów występuje w dwóch lub więcej rozdziałach. Tematem przewodnim całości jest taniec oraz relacje "międzyludzkie". Autorka zastosowała tu dość popularzy zabieg antropomorfizacji czyli nadania cech ludzkich zwierzętom. Dzięki temu poznajemy historię Nosorożca, który uwielbia tańczyć z mrówką, staroświeckiego zająca czy oczytanej muchy. Bohaterowie choć z pozoru tak różni, łączy ich fakt, że każdy z nich boryka się z jakimś kompleksem. Czy uda im się przełamać własne słabości? Jaki wpływ na ich życie będzie miał taniec oraz co łączy mrówkę z niedźwiedziem? Przekonajcie się sami. 
Wszyscy jesteśmy wyjątkowi to przepiękna książka o niezwykle wartościowych treściach. To książka, która uczy pewności siebie oraz pokazuje, że warto wierzyć we własne siły. Nas wszystkie historyjki ujęły i często do nich wracamy. Jestem przekonana, że to pozycja skradnie serce każdego bez względu na wiek.

Polecamy serdecznie!!!  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina

Komentarze

  1. rzeczywiście obrazki są niesamowite. Wychowawczo książka też chyba warta polecenia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa książka i podejście do tematu, warto przeczytać taką wlaśnie książkę od czasu do czasu, by oopatrzeć na życie z innej strony :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie