Przejdź do głównej zawartości

Małe historie o wielkich marzeniach - Wydawnictwo Bis

Małe historie o wielkich marzeniach to pełne fantazji opowiadania, których bohaterami są liść, mucha oraz ślimak. Trzy odrębne historie, trzy jakże różne marzenia i jeden cel, spełnić najgłębiej skrywane pragnień. Autorką książki jest Marta H. Milewska, która z wykształcenia jest doktorem nauk społecznych z zakresu nauki o mediach. Jest także malarką i autorką książek dla dzieci. Książka na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa Bis. 
Pierwsze opowiadanie zatytułowane "Liść i ptak" opowiada historię pewnego listka, które to wiodło spokojny żywot na jednym z drzew w wielkim lesie. Gdy nadeszła wiosna wraz z rozkwitem liści pojawili się także nowi lokatorzy - rodzina ptaków uwiła sobie przytulne gniazdo w niedalekiej odległości od naszego bohatera. Listek przyglądał się uważnie ptakom oraz ich pisklętom, podziwiał jak pięknie latają i sam zapragnął polecieć jak one. Tygodnie mijały o listek nie wiedział jednak jak mógłby spełnić to marzenie. Aż pewnego dnia wraz z nadejściem jesieni nasz bohater pofrunął...  Druga historia jaką możemy przeczytać w książce ma tytuł "mucha i pociąg" Nasza mała bohaterka całe życie spędziła w pociągu, który uważała że mieszka w centrum świata. Gdy pewnego dnia w wyniku splotu nieprzewidywalnych wydarzeń (pewna pasażerka postanowiła za pomocą gazety przegonić pasażera na gapę). Mucha stając w obliczu zagrożenia życia, ucieka. W wyniku tej ucieczki mucha znalazła się po raz pierwszy poza pociągiem. Ku jej zdziwieniu odkrywa, że dla innych much centrum świata jest peron. Nasza bohaterka postanawia odnaleźć swoje własne centrum świata. Czy jej sięto uda?  Ostatnia historia nosi tytuł "Ślimak i góra". Tym razem nasz bohater, który zadomowił się w pewnym ogrodzie, pewnego dnia postanowił udać się na górę, którą podziwiał z daleka. Był niezwykle ciekawy, co też się tam znajduje. Jako, iż ślimaki poruszają się niezwykle wolno, nasz mięczak spędził wiele dni na podróżny. Po drodze spotykał różne zwierzęta które na górze były i wszystkie twierdziły, że nie ma tam nic ciekawego. Tego samego zdania było także napotkane drzewo, mimo to, ślimak trwał w swym postanowieniu. Gdy dotarł na szczyt i rozejrzał się dookoła ujrzał najpiękniejszy widok w życiu...Małe historie o wielkich marzeniach, to cudownie zilustrowane i pięknie opowiedziane opowiastki o sile marzeń, przyjaźni i niesamowitej odwadze. To także bardzo jasne przesłanie, że każdy z nas ma prawo do marzeń i ich realizacji. Opowiadania czyta się z ogromnym przejęciem. U nas książka niezwykle nam się spodobała. To bardzo wartościowa pozycja, która złapie za serce każdego bez względu na wiek. 

Polecamy serdecznie!!! 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo BIS

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)