Przejdź do głównej zawartości

Wielka Księga Zabaw. Ratujmy Ziemię - Wydawnictwo Egmont

Wielka Księga Zabaw. Ratujmy Ziemię to jedna z ciekawszych książek traktujących o ekologii, która skierowana jest do przedszkolaków. Publikacja jest dość sporych rozmiarów i w całości jest kartonowa. A w środku czeka na maluszków poza sporą dawką wiedzy, wiele atrakcji w postaci ruchomych elementów, otwieranych okienek, quizów a także gra planszowa. Książka na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.  
Książka jest niezwykle bogato ilustrowana. Każda rozkładówka to inny temat. Dzięki zabawie z książką, dzieci dowiedzą się jakie produkty są zdrowe a których powinno się unikać, jak oszczędzać energię i wodę czy choćby jak powinno się prawidłowo segregować odpady. Na końcu znajduje się quiz, który wyjaśni czy nasze postępowanie jest eko czy może powinniśmy zmienić swoje nawyki. Jednak o nie koniec niespodzianek, wydawca zadbał o wszystko i umieścił w książce także znaczki małego ekologa, które dzieci mogą używać we własnym domu :-) 
Książka jest bardzo wartościową i potrzebną publikacją. Uświadamia i promuje prawidłowe postawy proekologiczne. Po raz kolejny Wydawnictwo Egmont udowadnia, że zawsze jest o jeden krok do przodu i doskonale zna obecne trendy. 

U nas w domu książka spotkała się z ogromnym zainteresowaniem obu chłopców. Ignacy z przejęciem sprawdzał czy postępujemy zgodnie z zasadami ekologii a Nikodem z ogromnym zacięciem odsłaniał kolejne okienka i dużym zainteresowanie przeglądał każdą z rozkładówek. Jestem przekonana, że ta pozycja będzie długo nam towarzyszyła każdego dnia :-)

Polecamy serdecznie!!!  

Książkę znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie