Przejdź do głównej zawartości

Wielka Księga Zabaw. Ratujmy Ziemię - Wydawnictwo Egmont

Wielka Księga Zabaw. Ratujmy Ziemię to jedna z ciekawszych książek traktujących o ekologii, która skierowana jest do przedszkolaków. Publikacja jest dość sporych rozmiarów i w całości jest kartonowa. A w środku czeka na maluszków poza sporą dawką wiedzy, wiele atrakcji w postaci ruchomych elementów, otwieranych okienek, quizów a także gra planszowa. Książka na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.  
Książka jest niezwykle bogato ilustrowana. Każda rozkładówka to inny temat. Dzięki zabawie z książką, dzieci dowiedzą się jakie produkty są zdrowe a których powinno się unikać, jak oszczędzać energię i wodę czy choćby jak powinno się prawidłowo segregować odpady. Na końcu znajduje się quiz, który wyjaśni czy nasze postępowanie jest eko czy może powinniśmy zmienić swoje nawyki. Jednak o nie koniec niespodzianek, wydawca zadbał o wszystko i umieścił w książce także znaczki małego ekologa, które dzieci mogą używać we własnym domu :-) 
Książka jest bardzo wartościową i potrzebną publikacją. Uświadamia i promuje prawidłowe postawy proekologiczne. Po raz kolejny Wydawnictwo Egmont udowadnia, że zawsze jest o jeden krok do przodu i doskonale zna obecne trendy. 

U nas w domu książka spotkała się z ogromnym zainteresowaniem obu chłopców. Ignacy z przejęciem sprawdzał czy postępujemy zgodnie z zasadami ekologii a Nikodem z ogromnym zacięciem odsłaniał kolejne okienka i dużym zainteresowanie przeglądał każdą z rozkładówek. Jestem przekonana, że ta pozycja będzie długo nam towarzyszyła każdego dnia :-)

Polecamy serdecznie!!!  

Książkę znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)