Przejdź do głównej zawartości

Jej historia. 50 kobiet i dziewczyn, które zadziwiły świat - Wydawnictwo AMEET

Dzisiaj będzie o książce, która powinien każdy przeczytać, bez względu na wiek czy płeć. Osobiście bardzo się cieszę, że taka publikacja ukazała się na polskim rynku. Jej historia. 50 kobiet i dziewczyn, które zadziwiły świat autorstwa Katherine Halligan to wielkoformatowa publikacja, w której zebrano historie pięćdziesięciu kobiet i dziewczyn, które swoją odwagą, bezkompromisową postawą i wytrwałością wpłynęły na losy nie tylko swojego kraju ale i całego świata. To historie osób, które na zawsze zapisały się na kartach historii i są inspiracją dla milionów kobiet na całym świecie. W Polsce książka ukazała się nakładem Wydawnictwa AMEET.  Z publikacji poznamy losy niezłomnej Elżbiety I, córki Henryka VIII, która po śmierci swojej siostry Marii zasiadła na tronie Brytyjskim mając zaledwie 25 lat. Pozostała na nim przez 45 lat wynosząc Wielką Brytanię na wyżyny. Czytelnik ma także możliwość zagłębić się w dziejach Indii i poznać Indirę Gandhi, córkę pierwszego w historii Indii premiera. Ona zaś sama stała się pierwszą na świecie kobietą, której naród powierzył sprawowanie władzy. Gandhi zginęła w 1984 roku zastrzelona przez własnych ochroniarzy. W książce nie zabrakło także polskiego akcentu i czytelnicy mogą poznać losy Marii Skłodowskiej Curie, dwukrotnej noblistki, która swoją pasją i ciężką pracą zdołała dokonać wielkich rzeczy. 

Książka podzielona została na pięć rozdziałów:

- uwierz i zdobywaj,
- ryzykuj i twórz,
- chroń i pomagaj,
- myśl i rozwiązuj,
- trwaj i zwyciężaj. 


Książkę przeczytałam z ogromną przyjemnością mojemu starszemu synowi, który był nią bardzo zainteresowany. Jest to prawdziwa skarbnica wiedzy, która skłania do refleksji a jednocześnie staje się inspiracją do walki i zachętą do dążenia aby realizować marzenia. Bardzo serdecznie polecamy, jest to jedna z tych pozycji, która powinna znaleźć się w każdym domu.  


Książkę znajdziecie TUTAJ

http://www.ameet.pl/

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie