Przejdź do głównej zawartości

Ziuk. Opowieść o Józefie Piłsudskim - Wydawnictwo Literatura

Bardzo lubimy książki biograficzne, mamy ich w naszej domowej biblioteczce sporo. Od zawsze czytałam starszemu synkowi historie znanych ludzi, którzy wywarli wpływ na dzieje naszego kraju lub świata. Ostatnio sięgnęliśmy po pozycję z serii Nieprzeciętni pod tytułem Ziuk. Opowieść o Józefie Piłsudskim autorstwa znanej i cenionej polskiej pisarki Anny Czerwińskiej-Rydel. Jest to opowieść o dzieciństwie i młodzieńczych latach późniejszego marszałka Polski. Książka wydana została przez Wydawnictwo Literatura.
 Akcja książki rozpoczyna się dnia 5 grudnia 1867 roku w miejscowości Żułowie. Jest to dzień narodzin małego Józefa. Na kolejnych kartach ksiązki, poznajemy kolejne fakty z życia małego Ziuczka. Autorka w bardzo ciekawy ukazała jak dzieciństwo ukształtowało późniejszego polityka oraz co miało na jego decyzje największy wpływ. Każdy z rozdziałów opisuję daną historię, pozwalając tym samym lepiej zrozumieć czasy, kiedy Polski nie było na mapach Europy i świata a Polacy za wszelką cenę starali się zachować swoją polskość i nie tracąc nadziei na odzyskanie niepodległości podejmowali kolejne próby wyzwolenia kraju spod zaborów. 
Książka została bardzo ładnie i starannie wydana, twarda okładka i gruby papier są zdecydowanie dużymi plusami publikacji. Ponadto całość wzbogacono kalendarium z życia Marszałka od dnia narodzin poprzez pożar majątku w Żułowie, śmierć matki Józefa Piłsudskiego aż do czasów kiedy to był Marszałkiem. oraz jego śmierć w Belwederze 12 maja 1935 roku. Na końcu książki zamieszczona także kalendarium a w nim wydarzenia, które miały wpływ na cały przyszły świat. Ostatnim dodatkiem, jaki czytelnicy znajdą na tyle książki jest płyta CD, którą czyta Leszek Filipowicz.  

Ziuk. Opowieść o Józefie Piłsudskim to bardzo wartościowa lektura, która ukazuje losy jednego z najbardziej znanych polskich  polityków XX wieku. Uważamy, że każdy bez względu na wiek powinien poznać te historie :-)

Serdecznie polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Literatura

Komentarze

  1. Warto tak cofnąć się w przeszłość, poczytać o wybitnych postaciach...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie