Przejdź do głównej zawartości

Jesteśmy wielcy - Wydawnictwo Zielona Sowa

Jesteśmy wielcy to pełna wzruszających momentów opowieść o bezwarunkowej miłości, akceptacji i empatii. To historia pewnej rodziny, która kocha się bez względu na przeciwności losu czy odmienność. Jest to jedna z ciekawszych książek skierowana do starszej grupy wiekowej jaką ostatnio mieliśmy przyjemność wspólnie czytać. Publikacja ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa


Sydney mieszka wraz ze starszą siostrą Jade oraz mamą, która wyróżnia się wśród innych swoim wzrostem. Amy, gdyż tak ma na imię mama dziewczynek ma zaledwie 124 cm wzrostu, co sprawia że jest częstym obiektem plotek i drwin. Jednak dla małej Sydney jej mama jest wprost idealna, mało tego, dziewczynka nie chce rosnąć aby jej nie przerosnąć. Całą trójka (ojciec dziewczynek nie żyje) na co dzień musi się mierzyć z przeciwnościami losu jednak mają siebie na wzajem, co sprawia, nie czują się samotne . Jednak dopiero gdy zostają zmuszone do przeprowadzki, ich życie nabiera tępa i staje się bardzo skomplikowane. Więcej szczegółów nie zdradzę w nadziei, iż sięgniecie po tą jakże wartościową lekturę.   Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona SowaKomentarze

 1. Z przyjemnością czyta się z dziećmi takie książki, jak wiele tematów do rozmów pojawia się, nie tylko tych z przygody, ale również im towarzyszących. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Można spodziewać się wielu wartościowych wątków. Moje dziewczyny są otwarte na przeżywanie losów fikcyjnych bohaterów, więc lektura byłaby z pewnością pouczająca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uczmy dzieci empatii. To bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń
 4. To musi być bardzo ważna i wartościowa ksiązka, uczaca dzieci akceptacji dla odmienności i tego, by nie podążać ślepo za tłumem hołdującym powszechnie przyjętym "standardom".

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie