Przejdź do głównej zawartości

Jesteśmy wielcy - Wydawnictwo Zielona Sowa

Jesteśmy wielcy to pełna wzruszających momentów opowieść o bezwarunkowej miłości, akceptacji i empatii. To historia pewnej rodziny, która kocha się bez względu na przeciwności losu czy odmienność. Jest to jedna z ciekawszych książek skierowana do starszej grupy wiekowej jaką ostatnio mieliśmy przyjemność wspólnie czytać. Publikacja ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa


Sydney mieszka wraz ze starszą siostrą Jade oraz mamą, która wyróżnia się wśród innych swoim wzrostem. Amy, gdyż tak ma na imię mama dziewczynek ma zaledwie 124 cm wzrostu, co sprawia że jest częstym obiektem plotek i drwin. Jednak dla małej Sydney jej mama jest wprost idealna, mało tego, dziewczynka nie chce rosnąć aby jej nie przerosnąć. Całą trójka (ojciec dziewczynek nie żyje) na co dzień musi się mierzyć z przeciwnościami losu jednak mają siebie na wzajem, co sprawia, nie czują się samotne . Jednak dopiero gdy zostają zmuszone do przeprowadzki, ich życie nabiera tępa i staje się bardzo skomplikowane. Więcej szczegółów nie zdradzę w nadziei, iż sięgniecie po tą jakże wartościową lekturę.   Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona SowaKomentarze

 1. Z przyjemnością czyta się z dziećmi takie książki, jak wiele tematów do rozmów pojawia się, nie tylko tych z przygody, ale również im towarzyszących. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Można spodziewać się wielu wartościowych wątków. Moje dziewczyny są otwarte na przeżywanie losów fikcyjnych bohaterów, więc lektura byłaby z pewnością pouczająca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uczmy dzieci empatii. To bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń
 4. To musi być bardzo ważna i wartościowa ksiązka, uczaca dzieci akceptacji dla odmienności i tego, by nie podążać ślepo za tłumem hołdującym powszechnie przyjętym "standardom".

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)