Przejdź do głównej zawartości

Wielkanocny wianek DIY

Dziś mam dla Was pomysł na dekorację wielkanocną DIY. Wieniec jest bardzo prosty w wykonaniu, jednak nieco czasochłonny. Do wykonania wianuszka potrzebowałam:

- podstawę w kształcie koła,
- dużą ilość zielonych tasiemek w różnych odcieniach i grubości,
- szarą tasiemkę,
- plastikowe pisanki,
- klej na gorąco
- oraz nożyczki.


Wykonanie wianuszka jest bardzo proste, wystarczy jedynie pociąć tasiemki na długość ok 20 cm i wiązać je jedna przy drugiej na kole. Należy to robić dość blisko siebie, tak aby dobrze do siebie przylegały.Gdy tasiemki są już zawiązane dookoła podstawy, wiążemy kokardę z brązowej tasiemki i przyklejamy ją na dole wianuszka a dookoła przyklejamy klejem na gorąco kolorowe plastikowe pisanki. Na koniec przywiązujemy tasiemkę, na której zawieszamy nasz wianuszek i gotowe :-)Tak prezentuje się nasz wianuszek :-)


Komentarze

  1. Wspaniały! Świetnie Ci wyszło, naprawdę. Ja też mam w planach wianek, tylko chyba na styropianowym kole.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)