Przejdź do głównej zawartości

Teraz będziesz kurą - Wydawnictwo Zakamarki

 W naszej domowej biblioteczce mamy dość spory zbiór pozycji wydanych przez Wydawnictwo Zakamarki, które jest jednym z naszych ulubionych. Niedawno ich nakładem ukazała się kolejna bardzo ciekawa pozycja skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym. Teraz będziesz kurą duetu Lindgren i Ramel to krótka historyjka w której występuje dwójka rodzeństwa.  
Starszy brat chcąc mieć chwilę dla siebie, wymyśla więc zabawę dzięki której jego młodsza siostra zajmie się na dłuższą chwilę. Ustalają iż dziewczynka będzie kurą a chłopiec wilkiem. Jak to bywa między rodzeństwem, starszy dominuje, narzucając swoją wolę młodszemu. Nie inaczej jest i tym razem. Wilk decyduje o tym co ma robić kura, a dziewczynka posłusznie słucha brata. Ich wspólna zabawa to przykład jak działa dziecięca wyobraźnia, to dowód na to, że pokój może stać się placem zabaw, lasem pełnym drzew a nawet odległą plażą. W tej zabawie dzieci ogranicza tylko ich wyobraźnia.    Książeczka została bardzo bogato zilustrowana, każda z rozkładówek pełna jest detali. Autor ilustracji doskonale zrozumiał przekaz jaki niesie za sobą treść, dzięki czemu całość wzajemnie się uzupełnia tworząc spójną całość.  Teraz będziesz kurą to idealna lektura dla przedszkolaków i bardzo dobry punkt odniesienia do rozpoczęcia rozmów na temat relacji między rodzeństwem.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo ZakamarkiKomentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie