Przejdź do głównej zawartości

Tańcz, Córko Księżyca! - Wydawnictwo Zakamarki

Wydawnictwo Zakamarki to jedno z naszych ulubionych. Jeszcze nigdy się nie zwiedliśmy na ich książkach. Obok ogromnej staranności jaką wkładają w wydanie każdej z nich, wyróżnia ich coś jeszcze, a mianowicie oryginalność. Ich publikacje, każda jedna z którą mieliśmy do tej pory styczność (a było ich z pewnością kilkadziesiąt) wyróżnia się tematyką, pomysłowością czy przesłaniem. Nie inaczej jest z jedną z ich najnowszych publikacji duetu Tawa i Sochard pod tytułem Tańcz, Córko Księżyca!. Ta z pozoru swego rodzaju biografia, dzięki swemu dość zaskakującemu zakończeniu staje się pełną wzruszeń historią o niespełnionych marzeniach. 

                                     
Tytułową bohaterkę poznajemy u schyłku jej życia gdy ...idzie i co chwilę przystaje, bo stopy ma ciężkie... Jednak ten widok nikogo w wiosce nie dziwi, gdyż każdy zna tą poczciwą staruszkę, Córkę Księżyca. Na kolejnych kartach książki poznajemy historię jej życia, od chwili narodzin, poprzez dzieciństwo, lata młodzieńcze i dorosłość. Dowiadujemy się iż owa wędrująca staruszka należała do bardzo utalentowanej i szanowanej rodziny artystów, gdzie ojciec grał na bębnach a matka śpiewała. Sama Córka Księżyca, jak ją nazwali rodzice, także posiadała niezwykły talent. Potrafiła przecudnie tańczyć. Wszyscy w wiosce podziwiali jej występy a sama tancerka marzyła o dniu w którym wyjdzie za mąż i zatańczy najpiękniejszy taniec miłości. Niestety to marzenia nigdy się nie ziściło, gdyż nikt nie był na tyle śmiały by starać się o jej względy...Ta dość smutna w gruncie rzeczy historia to piękna lekcja życia. Uświadamia, iż nie zawsze możemy spełnić swoje marzenia i nie zawsze na wszystko co dzieje się w naszym życiu mamy bezpośredni wpływ. Obok tak pięknego i wzruszającego tekstu, nie można przejść obojętnie obok tej książki z jeszcze jednego powodu. To bajecznie kolorowe, magnetyzujące i pełnie magii ilustracje, które idealnie współgrają z tekstem tworząc spójną całość. Tańcz, Córko Księżyca!, to magiczna opowieść o pasji, przemijaniu i niespełnionych marzeniach. To także piękna uczta dla oka, która skradnie serce każdego miłośnika literatury dziecięcej.


Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zakamarki

Komentarze

 1. Wspaniała publikacja, a jaka zachwycająca szata graficzna. Po prostu cudna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa szata graficzna. Chyba kupię córce koleżanki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna historia, a oprawa graficzna jest po prostu zachwycająca!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem oczarowana tym wydaniem i tym bębenkiem. Sama mam chęć na niego

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne ilustracje i poruszająca treść, jak piszesz. Takie książki również powinni poznać Mali Czytelnicy. Temat do dyskusji z dzieckiem idealny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Natychmiast zwraca się uwagę na szatę graficzną, odmienną niż zazwyczaj, bardzo klimatyczną, pięknie dopracowaną. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Urzeka mnie przesłanie tej książki, a ilustracje są dość oryginalne co dodaje jej uroku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna książeczka. Kolory przyciągają.
  A cup of Lifestyle

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.