Przejdź do głównej zawartości

Wiosenne forsycje

 Forsycje to według mnie najpiękniejsze wiosenne kwiaty. U naszej okolicy kwitnie ich cała masa, dlatego też po jednym z wiosennych spacerów wpadliśmy na pomysł stworzenia pracy plastycznej właśnie w tym temacie. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł jak i samo wykonanie :-) 


Do wykonania pracy Ignacy użył:

- Papieru na stojaku firmy COLOResca
- farb firmy Bambino,
- drucika kreatywnego 
- patyczka,
- oraz pędzelka.


Na początek malował patyczek i odbijał go na papierze.Następnie przygotowany wcześniej drucik kreatywny (nawinięty na ołówek i ze skrzyżowanym zakończeniem) malował na żółto i odbijał forsycje na łodygach.

Na koniec domalował trawę i niebo.I nasz obraz był już gotowy :-)

I jak się Wam podoba taki pomysł? :-)


Kolorowy Świat Bambino

COLOResca

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie