Przejdź do głównej zawartości

Wielkanocny koszyczek - Wydawnictwo Promic

Nie tak dawno pisałam Wam o naszych ulubionych książka o Bożym Narodzeniu, a tu już Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Święto choć z punktu widzenia wiary, ważniejsze od tego grudniowego, to niestety nie doczekało się, aż takiego rozmachu. W sumie może i lepiej, można bardziej skupić się na samym święcie i tym co symbolizuje. W tym roku w przygotowaniach do Wielkanocy towarzyszy nam bardzo ciekawa publikacja, która niedawno ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Promic. Wielkanocny koszyczek to urocza historyjka, która obok opisu przygotowywanego koszyczka wielkanocnego opowiada o symbolice poszczególnych posiłków jakie trafiają właśnie do tytułowego koszyczka.  Na samym wstępie mamy krótką informację na temat święcenia pokarmów, skąd ta tradycja się wzięła i co symbolizuje sobą. Kolejne strony to opis pewnej rodziny (mamy i taty) oraz dwójki ich dzieci Małgosi i Pawełka  jak przygotowują swój wielkanocny koszyczek aby w Wielką Sobotę, zgodnie z tradycją udać się do kościoła i go poświęcić. Mama dwójki bardzo rezolutnych i ciekawych świata szkrabów opowiada im co dana potrawa symbolizuje i dlaczego jest tak ważna. Dzieci są bardzo ciekawe i zadają mnóstwo pytań, na które mama z cierpliwością udziela im odpowiedzi. Małgosia potrafi nawet sama połączyć niektóre fakty i sama wyciąga słuszne wnioski. Cała historyjka napisana jest w bardzo ciepłej i rodzinnej atmosferze. Pytania stawiane przez dzieci są logiczne i pozwalają młodemu czytelnikowi lepiej zrozumieć istotę Wielkanocy. Dodatkowo książeczka jest bardzo uroczo zilustrowana, co dodatkowo zachęca by po nią sięgnąć.  U nas książeczka bardzo się nam spodobała. Pozwoliła lepiej zrozumieć tradycje i zwyczaje panujące w naszej kulturze od tysięcy lat. Serdecznie polecam ta jakże wartością publikację dzieciom w każdym wieku.


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo PROMIC


Komentarze

  1. Piękna. Koniecznie muszę zamówić ja dla nas. Dobrze, że zajrzałam do Ciebie, bo szukam czegoś o tematyce świątecznej. ☺️

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie