Przejdź do głównej zawartości

Szczśliwy ten, kto dostanie Dunię - Wydawnictwo Zakamarki

Od lat bardzo cenimy sobie książki wydawane przez Wydawnictwo Zakamarki. Nie tylko wyróżniają się bardzo starannym wydaniem ale przede wszystkim bardzo specyficznym językiem i przekazem tak charakterystycznym dla szwedzkiej literatury dziecięcej. Ostatnio mieliśmy ogromną przyjemność poznać nową bohaterkę, dziewczynkę, drugoklasistkę o imieniu Dunia. Szczęśliwy ten, kto dostanie Dunię to szósta już pozycja z serii, choć dla nas było to pierwsze spotkanie z tą rezolutną młodą damą. Jednak przygody Duni tak spodobały się Ignacemu, że  z pewnością sięgniemy po wcześniejsze tytuły.


W domu Duni od jakiegoś czasu bardzo często gości smutek. Śmierć jej mamy, bardzo odbiła się zwłaszcza na ojcu dziewczynki, któremu bardzo trudno pogodzić się z tą stratą i często popada w zły nastrój. Gdy przed zimowymi feriami ojciec naszej małej bohaterki ponownie czuje się bardzo przygnębiony, postanawia wyjechać w odwiedziny do rodziny, która mieszka w Rzymie. Zapada także decyzja że dziewczynka zostaje na miejscu i na czas nieobecności taty, zamieszka z dziadkami. Ferie rozpoczęły się dla Duni dość przyjemną zabawa na świeżym powietrzu, to wtedy też Dunia wpadła na pomysł, że odwiedzi swoją przyjaciółkę, która jakiś czas temu przeprowadziła się do dość odległej miejscowości o nazwie Uppsali. Frida niebawem będzie miała urodziny i Dunia postanowiła z tej okazji ją odwiedzić a jej obecność ma być prezentem dla przyjaciółki. Dziewczynka przedstawia pomysł dziadkom i stara się wdrożyć go w życie. Niestety ani babcia ani dziadek nie mogą pojechać z wnuczką. Po dość burzliwych negocjacjach ustalono, że Dunia pojedzie sama pociągiem. Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Czy mama Fridy będzie czekała na nią u celu jej podróży. Zdradzę tylko, że nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, jednak więcej szczegółów już nie zdradzę. Przekonajcie się sami czytając tą jakże wciągającą książkę.Szczęśliwy ten. kto dostanie Dunię to idealna lektura do samodzielnego czytania przez dzieci, które opanowały już tą sztukę. Duża i wyraźna czcionka na pewno to ułatwi a pełna zaskakujących zwrotów akcja sprawi, że 188 stron przeczyta się błyskawicznie. U nas książka okazała się zdecydowanie strzałem w dziesiątkę, tak więc nie jest to pozycja jedynie dla dziewczynek :-)


Polecamy serdecznie!!! Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zakamarki

Komentarze

  1. Taka historia może być smutna dla małych czytelników

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka dla dojrzalszych dzieci

    OdpowiedzUsuń
  3. Pomysł na udaną przygodę czytelniczą, dla młodych miłośników książek. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie