Przejdź do głównej zawartości

Opowieści o życzliwości - Kubuś Puchatek i przyjaciele - Wydawnictwo Egmont

Kubuś Puchatek, to bohater którego nie trzeba przedstawiać. Od lat bawi kolejne pokolenia zdobywając sympatię najmłodszych. Tego sympatycznego misia o dość małym rozumku można nie tylko oglądać na szklanym ekranie ale także poznawać jego przygody z wielu książek jakie ukazały się na polskim rynku. Ostatnio do tego grona dołączyły dwie kolejne pozycje. Wydawnictwo Egmont zainicjowało nową serię Opowieści o życzliwości w której ukazały się dwa tytuły: Kubusiowa lekcja życzliwości oraz Kubuś i kaczątko.Kubusiowa lekcja życzliwości to historia, w której na pierwszy plan wysuwa się dość nieprzyjemna przygoda, która spotkała Kłapouchego. Osiołek przytrzasnął sobie ogonek głazem i w żaden sposób nie potrafił się uwolnić z potrzasku. Na szczęście z pomocą przybył mu Prosiaczek i cała ta przygoda zakończyła się happy endem. Mało tego przyjaciołom ze Stuwiekowego lasu tak spodobało się pomaganie innym i bycie dla siebie pomocnym, że postanowili urządzić sobie 5 dni życzliwości. 

Kubuś i kaczątko, to druga pozycja z serii. Tym razem przyjaciele znajdują zagubione i bardzo przestraszone małe kaczątko. Oczywiście rozpoczynają się poszukiwania jego mamy, jednak zanik grupie zwierząt uda się ją odnaleźć, małe kaczątko czeka wiele przygód. Każdy stara się okazać malcowi wiele swojej uwagi i zapewnić mu miłe chwile. I tak tym sposobem Tygrysek stara się nauczyć kaczątko brykać, a sowa czesać futerka. Królik zaprasza nowego przyjaciela na wspólny posiłek a Maleństwo zapoznaje kaczątko z rybą, żółwiem i żabą. To tylko kilka z przygód jakie nasz bohater przeżył w Stuwiekowym lesie, jednak czy udało się odnaleźć jego mamę? O tym przekonajcie się sami.

Oba tytuły to bardzo wartościowe historie, które niosą przepiękne przesłanie. Pokazują, że pomagając innym nie tylko ich uszczęśliwiamy ale także sami czujemy się szczęśliwi. 


Polecamy serdecznie!!!Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

  1. Kubusia Puchatka kochałam jako dziecko, teraz czytam swojemu synkowi.

    OdpowiedzUsuń
  2. Te książki są super! Mamy je i dzieciaki lubią do nich wracać

    OdpowiedzUsuń
  3. Jeden z najlepszych bajkowych bohaterów dla dzieci. Uwielbiamy Kubusia Puchatka! Te książeczki też mamy :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie