Przejdź do głównej zawartości

Krowa Matylda nie chce się kąpać - Wydawnictwo Media Rodzina

Sympatyczną krasulę o dość oryginalnym imieniu Matylda poznaliśmy już jakiś czas temu. Postać stworzona przez Alexandra Steffensmeier'a ostatnio doczekała się kolejnej odsłony w książce pod tytułem Krowa Matylda nie chce się kąpać. Przygody głównej bohaterki bawią i wprawiają w lepszy nastrój a najmłodsi nie tylko czerpią radość ze słuchania historii ale także uwielbiają przyglądać się fenomenalnym ilustracjom. Cała seria wydawana jest w Polsce przez Wydawnictwo Media Rodzina.Nie każdy z Was zapewne wie, iż Matylda na co dzień jest pomocnicą listonosza. Jednak poza obowiązkami nasza krasula uwielbia także dobrą zabawę z przyjaciółmi z zagrody. Jak zapewne się domyślacie takie harce kończą się w błocie. Nie inaczej jest podczas opisanej w tej książce zabawie. Jednak gdy nadchodzi pora kąpieli, pojawia się problem, Matylda nie ma najmniejszej ochoty na kąpiel. Co w takiej sytuacji zrobi gospodyni. Zdradzę tylko tyle, że w ruch pójdzie wąż ogrodowy.


Książkę czyta się błyskawicznie, nie ma tu zbyt wiele tekstu, dlatego też sprawdza się idealnie jako lektura dla maluszków. Natomiast zabawna historia rozbawi nawet dorosłego. Na koniec jeszcze ilustracje, pełne szczegółów oraz dość nietypowych zjawisk takich jak choćby kury myjące zęby, sprawiają, że można się im przyglądać bez końca.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie