Przejdź do głównej zawartości

Gra Gemino od Egmont

Geniusz tkwi w prostocie, tymi słowami najtrafniej można określić grę Gemino, nowość jaka ukazała się właśnie na rynku Wydawnictwa Egmont. Może kojarzyć się z grą wszechczasów kółko i krzyżyk, jednak dzięki innej mechanice, gra ta nabiera nowego wymiaru. U nas jest od niedawna a już skradła nasze serca.Celem gry jest ułożenie na planszy czterech swoich symboli w pionie, poziomie lub na skos. Gracz, któremu uda się to trzy razy zostaje zwycięzcą.
W pudełku znajdziemy:


- 2 dwustronne plansze,
- 56 płytek (po 14 w danym wzorze),
- oraz instrukcję.

Przed rozpoczęciem gry należy rozłożyć obie plansze (dowolnymi stronami) oraz rozdać żetony graczom. Każdy z zawodników otrzymuje 14 takich samych żetonów, którymi będzie zagrywał na planszach.Teraz możemy przystąpić do rozgrywki. Każdy z graczy w swojej turze zagrywa dwiema płytkami. Pierwszą kładzie na wybranej planszy w dowolnym miejscu, natomiast drugą musi umieścić na drugiej planszy i na takim samym kolorze kratki na której położył żeton na pierwszej planszy. Po wyłożeniu dwóch płytek, kolej przechodzi na następnego gracza. Celem jest ułożenie w rzędzie czterech płytek, jednak należy pamiętać, że przeciwnicy mogą nam to skutecznie utrudniać.  
Można także grać w wersję dwuosobową, wtedy zasady są takie samy z tą różnicą, ze trzeba ułożyć 5 płytek aby zdobyć punkt. 
Gdy któremuś z graczy uda się ułożyć swoje 4 płytki w rzędzie to zdobywa jeden punkt. Zdejmuje wszystkie cztery płytki z planszy, jedną z nich odwraca na drugą stronę (jako punkt) a trzy pozostałe może nadal użyć w grze. Ten kto jako pierwszy zdobędzie 3 punkty zostaje zwycięzcą. 


Gemino to gra skierowana do dzieci od 6 roku życia. Może w nią grać do 4 osób. Nam bardzo przypadła do gustu. Zasady są bardzo proste jednak osiągnięcie sukcesu już wymaga ciągłego skupienia, analizowania na której planszy położyć pierwszy żeton i jakie to będzie miało konsekwencje dla przeciwnika oraz dla układu na przeciwnej planszy. Zabawa połączona z logicznym myśleniem, dedukowaniem i spostrzegawczością.


Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ


Egmont Polska

Komentarze

  1. Chętnie bym zagrała :) Uwielbiam wszelkiego rodzaju gry :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię gry logiczne, szczególnie te ładnie wykonane :) A jak jeszcze nadają się dla dzieci to muszą być nasze...i takim sposobem Gemino już do nas jedzie :))

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.