Przejdź do głównej zawartości

Zima Toli - Wydawnictwo Zielona Sowa

Zima Toli to kolejna książka o tematyce świątecznej, którą mieliśmy przyjemność ostatnio czytać. Jest to czwarta już część serii po wiośnie, lecie i jesieni. Autorka Anna Włodarkiewicz w bardzo ciekawy sposób opowiada o codzienności czteroletniej Toli i jej rodziców. Dziewczynka przez cały rok odkrywa zmieniającą się przyrodę i cieszy się każdą porą roku. Ciekawska dziewczynka czerpie radość z każdego dnia i pokazuje jak piękny może być każdy dzień. Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Zielona Sowa.  

Zima to szczególna pora roku, w której ulice i domu zostają pokryte białym puchem. Zima to także święta Bożego Narodzenia i związane z nimi przygotowania. Nie inaczej jest w domu Toli. Choinka już ubrana i powoli zjeżdżają się goście. Niebawem wszyscy będą wypatrywać pierwszej gwiazdki. Jednak czy w tym roku Mikołaj uzna że Tola zasłużyła na prezent? No cóż tego Wam nie zdradzę :-)Książka zawiera bardzo ciepłe i typowo zimowe opowiadania z życia codziennego rodziny. Poza Tola poznajemy także Helę i Maksa oraz dziadka Leona, babcie Jadzię czy wujka Benka i ciocię Ulę. Każde opowiadanie przepełnione jest ciepłem domowego ogniska oraz codziennym życiem. Wraz z Tolą możemy wybrać się do warzywniaka. Jesteśmy świadkami jej radości na widok pierwszego śniegu oraz wspólnych harców z mamą Leną. Wraz z dziewczynką spędzamy trzy miesiące gdyż ostatnie opowiadanie to odejście zimy i pojawienie się pierwszych ciepłych dni. 


Zima Toli to ciepłe opowiadania o zwykłej codzienności czyli to co dzieci lubią cenią sobie najbardziej, Ignacy uwielbia w takich historiach wyszukiwać podobieństw do jego przygód i przeżyć. Książka na pewno przypadnie do gustu zarówno przedszkolakom jak i nieco starszym dzieciom. 

Serdecznie polecamy!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie