Przejdź do głównej zawartości

Opowieść wigilijna - Wydawnictwo Media Rodzina

Do dziś nie mogę zrozumieć, jak to się stało, iż do tego roku w naszej domowej biblioteczce nie było tej książki!!! Mowa oczywiści o Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa. Klasyk sam w sobie, znana i uwielbiana na całym świecie, doczekała się tłumaczeń na wiele języków. W Polsce także kilku wybitnych tłumaczy podjęło się jej przetłumaczenia. My w tym roku mieliśmy niebywałą przyjemność poznać tą jakże magiczną opowieść widzianą oczami Andrzeja Polkowskiego. To piękne wydanie tej ponadczasowej książki ukazało się na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Media Rodzina.  Głównym bohaterem powieści jest Ebenezer Scrooge, mężczyzna którego natura jest dość specyficzna. Całe dnie spędza nad opasłymi tomami ksiąg rachunkowych. Jest typem samotnika, skąpy i do tego bardzo samolubny. Nawet śmierć jego jedynego przyjaciela potrafi obrócić w interes i cieszyć się z otrzymanego w spadku majątku zamiast ubolewać nad startą bliskiej mu osoby. Pomimo posiadania dość sporej fortuny jest osobą bardzo skąpą. Ani myśli pomagać innym osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. 


Jeszcze jedno należy powiedzieć o głównym bohaterze Opowieści wigilijnej, otóż nie znosił on świąt Bożego Narodzenia. Dokładnie tak, jednak zrządzenie losu i splot niesamowitych wydarzeń jakie miały miejsce pewnej wigilijnej nocy w XIX wiecznej Anglii odmieniły jego życie na zawsze. Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów tej jakże magicznej, zaskakującej i pełnej specyficznego dla tamtych czasu angielskiego humoru opowieści. Jedno jest pewne, ta książka to klasyk, dzieło ponadczasowe i z pewnością warto je znać. Wydanie które posiadamy zostało bardzo ciekawie zilustrowane przez Aleksandrę Kucharską - Cybuch. Każdy rozdział został bardzo ładnie odznaczony a poszczególne ilustracje pełne są szczegółów i detali. Co zwraca uwagę, to fakt, iż mamy tu rysunki zarówno w kolorze jak i czarno - białe szkice. Dzięki temu zabiegowi odbiorca wyraźniej odczytuje magię jaka towarzyszy tej powieści oraz występując w niej postacie.  


Wydanie to zawiera także płytę CD, dzięki czumu możemy wysłuchać tej historii na przykład podczas robienia przedświątecznych porządków. Lektorek jest Zbigniew Zapasiewicz, któremu, udaje się w fantastyczny sposób oddać klimat książki.  


Opowieść wigilijna to historia, którą warto poznać. Nas zachwyciła i wywołała sporo emocji. Stała się też pretekstem do wielu rozmów. Z całą pewnością jest to książka którą gorąco polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina

Komentarze

  1. A wiesz, że ja też nie mam Opowieści Wigilijnej w domu? A uwielbiam tą ponadczasową opowieść

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam te historie, a wyobraź sobie, że nie mamy w domu żadnego egzemplarza Opowieści wigilijnej :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Całkiem możliwe, że i w te święta sięgnę po tę opowieść. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie