Przejdź do głównej zawartości

Kostek rozdaje prezenty - Wydawnictwo Debit

Kostek to sympatyczny piesek, który na co dzień zamieszkuje w domu Państwa Wyglansowanych. Jednak gdy tylko jego Państwo opuszczają swój dom, nasz bohater wraz ze swoim przyjacielem, Panem Piętką, udają się przeżyć kolejną niesamowitą przygodę. Nie inaczej będzie i tym razem. Kostek rozdaje prezenty, to dość krótka opowiastka, która sprawdzi się idealnie jako lektura do spania. Cała seria książek o Kostku autorstwa Alexa T. Smitha wydawana jest w Polsce przez Wydawnictwo Debit. 
Kostek z natury jest bardzo pomocnym pieskiem, z chęcią rwie się do wszelkiej pomocy. Jak wiadomo okres przedświąteczny należy do bardzo intensywnych i każda pomoc jest na wagę złota. Tak więc nasz bohater pomaga na poczcie wkładać listy do worka czy choćby na komisariacie ubiera choinkę. W domu pisze list do świętego Mikołaja oraz czyta "Policjanci i złodzieje".
W pewnym momencie Kostek i Pan Piętka słyszą jakieś hałasy. Od razu podejrzewają, że jest to włamywacz. Nie zastanawiając się długo wkraczają do akcji i zakuwają owego intruza w kajdanki. Okazuje się, jednak że owym włamywaczem jest nie kto inny jak sam Święty Mikołaj. Nasi detektywi chcieli uwolnić schwytanego jegomościa, niestety kluczyki gdzieś się zapodziały. Kostek i Pan Piętka nie mieli innego wyjścia jak przejąć obowiązki Mikołaja i dostarczyć wszystkim dzieciom prezenty. Jednak czy uda im się ta sztuka do północy? O tym przekonacie się podczas czytania książki :-)
Kostek rozdaje prezenty to kolejna świetna pozycja z serii. Historie zawsze bawią ale także uczą. Do tego bardzo specyficzne ilustracje autora tekstu, zapewniają ciekawą i pełną wrażeń lekturę. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit

Komentarze

 1. Kostek wymiata, bardzo lubimy bajke w tv nie wiedziałam że są też ksiązki t tym, zabawnym piesku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że oprawa graficzna szalenie mi się podoba, chętnie zwrócę uwagę na książkę podczas wizyty w księgarni. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki nie znamy, a wygląda na bardzo ciekawą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam że nie znam tej książeczki, ale przygody pomocnego pieska wyglądają całkiem zabawnie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie