Przejdź do głównej zawartości

Baw się z Wojtkiem, żołnierzem bez munduru - Wydawnictwo Święty Wojciech

Jakiś czas temu pisałam o bardzo ciekawej książce autorstwa Elizy Piotrowskiej pod tytułem Wojtek żołnierz bez munduru. Dziś chciałam Wam pokazać kolejną wartą uwagi pozycję podejmująca ten sam temat. Pani Eliza tym razem ujęła podjęty temat w sposób kreatywny, dzięki czemu powstała bardzo ciekawa pozycja do wspólnych zabaw. Baw się z Wojtkiem żołnierzem bez munduru to połączenie kolorowanki i różnego rodzaju aktywności, które nie tylko rozwijają dziecięcą kreatywność ale także wpływają na rozwój kluczowych umiejętności. Pozycja ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.   
W książeczce znajdziemy wiele ciekawych rebusów, zagadek czy kolorowanej, Jest także gra planszowa. Dzieci mogą ćwiczyć analizę wzrokową odnajdując cienie poszczególnych postaci czy odnajdując różnice na niemalże identycznych ilustracjach. Wszystko to w bardzo fajny sposób nawiązuje do historii Wojtka. 

Pozycja zapewnia rozrywkę na długie zimowe wieczory. Każde dziecka z przyjemnością pozna historię głównego bohatera oraz rozwiąże kolejne zadania. U nas książeczka okazała się zdecydowanym hitem.

Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ
Komentarze

  1. Ale fajna książeczka.
    Jestem pewna, że dzieciaki będą ja bardzo lubiły.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie