Przejdź do głównej zawartości

Bajka obrazkowa na Święta - Wydawnictwo Wilga


Święta zbliżają się wielkimi krokami a u nas rozpoczął się gorący sezon świątecznych lektur. Dzisiaj wraz z Nikodemem pokażemy Wam świetną kartonówkę, idealną już dla takim szkrabów jak właśnie Nikoś. Bajka obrazkowa na Święta to pozycja wydana przez Wydawnictwo Wilga i charakteryzuje się niezwykle barwnymi ilustracjami. Dodatkową atrakcją, już dla nieco starszych dzieci, jest zastąpienie niektórych wyrazów obrazkami, dzięki czemu mogą wraz z rodzicami wspólnie czytać książeczkę. 


Nikoś z uśmiechem na twarzy wysłuchał zabawnej historyjki o świętym Mikołaju, jego pomocnikach elfach, zaginionym reniferku i całej masie prezentów. Tekst napisany został w formie zabawnego wierszyka a psotny elf Figielek jest jedną z barwniejszych postaci tej opowiastki. Psoci co nie miara, aż sam Mikołaj musiał przywołać go do porządku, wszak dzieci na całym świecie czekają na prezenty. 
Na końcu opowieści dzieci dowiadują się o tym iż pomimo, iż Mikołaj jest świętym, to także lubi dostawać prezenty. Bardzo miła i zarazem dająca do myślenia konkluzja tej jakże uroczej historyjki. 

Nikosiowi bardzo podobają się ilustracje. Przygląda się im z wielką uwagą i skupieniem na buzi. Jestem pewna, że jest to pozycja, która będzie nam towarzyszyć w świątecznym okresie przez kolejne lata. Polecamy serdecznie wszystkim maluchom :-)


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga

Komentarze

  1. Jaka śliczna książeczka. Bardzo lubimy takie o tematyce świątecznej. A synek jaki duży! Moc uścisków 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna :) widać zainteresowanie jest od małego książkami :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie