Przejdź do głównej zawartości

Życie Chrystusa - Wydawnictwo Promic

Życie Chrystusa to książka autorstwa bardzo znanej na Wyspach Brytyjskich pisarki Rhony Davies. W dwudziestu ośmiu rozdziałach opisano najważniejsze wydarzenia z życia Chrystusa. Całość została przepięknie zilustrowana przez Tommaso D'Incalci. W Polsce książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Promic.


Chrystus, to bez wątpienia postać, której życie było przykładem dla milionów ludzi. Jego nauki wywarły wpływ na narody a cuda jakich dokonywał opisywane zostały przez największych myślicieli wszech czasów. Dzięki lekturze Życie Chrystusa, młody czytelnik ma możliwość poznania jego drogi jaką przebył od narodzin w Betlejem poprze próbę na pustyni, wesele w Galilei, czy sąd ostateczny. Czytamy także o tym jak Jezus chodził po wodzie czy naucza na górze. Ostatnie rozdziały opisują jego ostatnią drogę jaką przybył i kończą się opisaniem śniadania po Zmartwychwstaniu oraz samym wniebowstąpieniem. Każda z opisanych w książce historii oparta jest ściśle na przekazach biblijnych, jednak języka jaki został użyty, pozwala już najmłodszym dzieciom poznać dzieje Chrystusa.
Książka została bardzo ładnie wydana, okładka jest sztywna, błyszcząca z piękną ilustracją. Papier jaki został użyty jest najwyższej jakości, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo estetycznie. Życie Chrystusa to idealna pozycja na prezent świąteczny.

Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo PROMIC


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)