Przejdź do głównej zawartości

Zegar i kalendarz. Zagadki i łamigłówki - Wydawnictwo Zielona Sowa

Wydawnictwo Zielona Sowa ma w swojej ofercie bardzo ciekawą serię książek z zagadkami i łamigłówkami, dzięki którym dzieci poznają dodawanie i odejmowanie, tabliczkę mnożenia czy ułamki. Najnowsza pozycja z serii obejmuje tematykę zegara i kalendarza. Zegar i kalendarz zagadki i łamigłówki to blisko sześćdziesiąt stron świetnej zabawy połączonej z nauką.


Książka skierowana jest do dzieci od 9 roku życia i pozwala im doskonalić swoją wiedzę z zakresu posługiwania się zegarem i kalendarzem. Rozwiązując i uzupełniając kolejne zadania, dzieci dowiedzą się jak odczytywać godziny przed  południem i po południu, poznają jednostki czasowe oraz strefy czasowe. Dodatkowo dowiedzą się jak liczyć lata, skąd mamy dzień i noc. 


Zagadki są bardzo zróżnicowane dzięki czemu nie ma mowy o nudzie. Dodatkowo rysunki są bardzo kolorowe, dzięki czemu przyciągają dzieci uwagę. Całość została bardzo dobrze przemyślana tak aby zachęcić do uzupełniania kolejnych stron a co za tym idzie nabywania kolejnych umiejętności. Świetna książka, która sprawi wiele radości zarówno chłopcom jak i dziewczynkom.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie