Przejdź do głównej zawartości

Tappi i tajemnica bułeczek Bollego - Wydawnicywo Zielona Sowa

Tappi to jeden z tych bohaterów literatury dziecięcej, którego nie sposób nie polubić. Zawsze pomocny, uprzejmy i gotowy do poświęceń. Marcin Mortka stworzył wyjątkowe miejsce i niezwykłe postacie, które bawią i uczą już od kilku lat. Każdy tom serii to dziesięć przygód głównego bohatera i jego przyjaciół z Szepczącego Lasu. Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Zielona Sowa. 
Tappi i tajemnica bułeczek Bollego, to jak już wspomniałam dziesięć, stosunkowo krótkich historii, których głównymi bohaterami są Tappi i jego przyjaciele. Poza tytułowym opowiadaniem , w którym to wiking ratuje poranek w Szepczącym Lesie i zastepuje chorego Bollego w pieczeniu bułeczek. Dzięki temu zwierzęta mogą zjeść pyszne śniadanie, a Tappi przy okazji odkrywa tajemnicę ich wypiekania. W kolejnym rozdziale czytamy o tym jak Chichotek postanowił wybrać się w podniebną podróż i zastąpić na niebie księżyc, niestety i tym razem Tappi musiał ratować sytuację.  Młody czytelnik poznaje także sekrtk burzy, która przykonuje że nie jest taka starszna jak mogłoby się wydawać oraz tajemnicę Dzisadka Wodospada. Każda z tych historii charakteryzuje się barwnymi opisami oraz zabawnymi dialogami. Książka zilustrowana została przez Martę Kurczewską, której udaje się idealnie oddać klimat Szepczącego Lasu oraz charaktry ich mieszkańców. Ilustarcje są barwne i przyciągające uwagę. Całość współgra z tekstem tworząc spujną całość. 
Książki o Tappim to jedna z tych serii, które przypadną do gustu zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Pouczające historie, ciekawi bohaterowie i te niesamowite przygody, które mogą ieć miejsce jedynie w wyobraźni autora. Są to idealne pozycje do wspólnego czytania przed snem.

Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie