Przejdź do głównej zawartości

Tappi i poziomkowa przygoda - dwie gry od Zielonej Sowy


Długie jesienne wieczory jakie zagościły w naszych domach sprzyjają wspólnym zabawą w cieple domowego ogniska. U nas jak zawsze królują gry planszowe. Ostatnio nasze serca zdobyła gra Tappi i poziomkowa przygoda. Jest to zestaw dwóch gier a jej postaciami są bohaterowie dobrze nam znanej serii książek o sympatycznym wikingu Tappim i jego przyjaciołach. Gra wydana została przez Wydawnictwo Zielona Sowa. W pudełku znajdziemy:

- dwustronną planszę,
- 5 pionków,
- 8 żetonów z deskami,
- 5 choinek,
- 3 bohaterów (wikinga Tappiego, trola Grubka oraz reniferka Chichotka),
- 96 żetonów z poziomkami,
- kostkę,
- oraz instrukcję.W zestawie mamy dwie odrębne gry (tzw. przygody). Aby zagrać w pierwszą z nich potrzebujemy następujace elementy:

- planszę (strona z rzeką),
- kostkę,
- pionki,
- wikinga Tappiego oraz trola Grubka,
- wszystkie choinki,
- żetony z deskami,
- 25 żetonów z poziomkami (tylko te na których znajduje się cyfra 1).


Celem gry jest wykonanie w dowolnej kolejności wszystkich trzech zadań:
- posadzenie jednego drzewa,
- naprawienie jednego mostu,
- oraz zdobycie 5 poziomek.

Osoba, która jako pierwsza wykona wszystkie zadania zostaje zwycięzcą.Po rozłożeniu planszy i przygotowaniu wszystkich elementów zgodnie z opisem w instrukcji, można rozpocząć przygodę wraz Tappim i jego przyjaciółmi. Każdy gracz w swojej turze rzuca kostką i przesuwa swój pionek o tyle miejsc ile oczek wypadło na kostce. Pola ułożone są w koło a gracz za każdym razem decyduje czy chce wykonać ruch w prawo czy w lewo. Gdy na kostce pojawi się 1 lub 6, wtedy należy odpowiednio wykonać ruch Tappim lub Grubkiem. Na planszy poza tzw. zwykłymi polami są też takie, które zostały oznaczone. Mamy tu choinki, pola z żółtym kwadratem czy z poziomką. Po zatrzymaniu się na jednym z tych pól należy wykonać określone czynności. I tak gdy staniemy na polu z choinką, wtedy bierzemy jedną z nich i stawiamy przed sobą. Pole z żółtym kwadratem daje nam możliwość naprawienia mostu a pole z poziomką pozwala wziąć jedną z nich z poziomkowego pola. Zasadzić drzewo można tylko z pomocą Tappiego, natomiast Grubek to psotnik i zabiera nam zdobyte już poziomki. 

Gra kończy się w chwili gdy pierwszy z graczy wykona wszystkie swoje zadania. On też zostaje zwycięzcą. 


Aby rozegrać drugą przygodę jaka znajduje się w zestawie potrzeujemy następujących elementów:

- planszę,
- pionki,
- wikinga Tappiego, reniferka Chichotka i trolla Grubka,
- wszystkie choinki,
- wszystkie żetony z poziomkami,
- oraz kostkę.


Celem gry jest uzbieranie jak największej liczby poziomek dla Tappiego. 


Gracze w swojej turze rzucają kostką i przesuwają swojego pionka o taką liczbę oczek jaka wypadła na kostce. Na planszy czeka nas wiele przygód. Mamy tu pola z poziomkami, choinkami jak również z Chichotkiem i Grubkiem. Przebrnięcie przez te wszystkie pola i zebranie największej liczby poziomek gwarantuje zwycięstwo.  Tappi i poziomkowa przygoda to fantastyczne gry, które sprawdzą się idealnie na jesienne i zimowe wieczory. Zapewnią rozrywkę nie tylko dzieciom ale i dorosłym. Zasady są bardzo proste, dzięki czemu już przedszkolaki poradzą sobie z grami. Taki zestaw dwóch gier to także idealny pomysł na prezent, na pewno ucieszy każdego obdarowanego. 


Polecamy serdecznie!! 


Gre znajdziecie TUTAJ 

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

  1. Tak właśnei u nas w domu lubimy spędzać jesienne wieczory. Gry, kolorowanki i czytanie bajek

    OdpowiedzUsuń
  2. Gra ma cudowna szatę graficzną

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawa gra. Bardzo edukacyjna i pomocna, jeśli potrzebujemy uczyć kogoś, jak wygląda zielona sowa.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie