Przejdź do głównej zawartości

Rusz głową! - Wydawnictwo PWN

Każdy rodzic stara się zapewnić swoim dzieciom jak najlepszy start. Obecnie wyniki badań pokazują, że już w życiu płodowym można pozytywnie wpływać na rozwój mózgu naszych maluszków. Wydawnictwo PWN wydało ostatnio fantastyczną książkę, w której zebrali zarówno ogrom wiedzy teoretycznej jak odpowiednio stymulować rozwój dzieci, jak również wiele praktycznych ćwiczeń wspomagających logiczne myślenie, koncentrację czy inteligencję matematyczną. Rusz głową! to kompendium wiedzy, którą powinien nabyć każdy rodzic.  Książka składa się z jedenastu rozdziałów, w których poruszane są takie zagadnienia jak nauka czytania i myślenia, kreatywność, matematyka czy pożywienie dla mózgu. Każdy z rozdziałów składa się z części teoretyczne, w której wyjaśnione są podstawowe mechanizmy oraz zagadnienia oraz części praktycznej, w której przedstawione są przykładowe ćwiczenia, łamigłówki czy zadania. W publikacji znajdujemy także informacje jak duży wpływ na sukces szkolny naszych dzieci mają wczesne lata, spędzone w domu z rodzicami. To co mi spodobało się najbardziej w tej lekturze to wyszczególnienie 10 sprytnych pomysłów dla rodziców, które zapewnią najefektywniejszy rozwój naszych maluszków. Wśród tych rad znalazły się takie jak: dbałość o trening fizyczny, odpowiednie odżywianie, odpowiednie zabawki czy w końcu zaangażowanie rodziców. Skupienie się na odpowiednich aspektach życia codziennego, pozwoli zmaksymalizować osiągane wyniki w nauce przez dzieci. Dodatkowym bonusem jest rozdział poświęcony problemom w nauce. Czytamy tam między innymi o cechach charakterystycznych dzieci z problemami w nauce, które mogą tłumić ich faktyczne umiejętności. Rusz głową! to jeden z ciekawszych przewodników po dziecięcym mózgu jaki miałam okazję studiować. Ogrom ćwiczeń stymulujących poszczególne obszary mózgu, wiedza teoretyczna oraz wskazówki dla rodziców to trio, które powoli osiągnąć sukces i czerpać radość z poznawania świata.

Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

http://www.pwn.pl/

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie