Przejdź do głównej zawartości

Pewnego razu w Londynie - Wydawnictwo Literówka

Pewnego raz w Londynie to najnowszy picturebook jaki trafił do naszej domowej biblioteczki. Książka w Polsce wydana przez Wydawnictwo Literówka, na świecie zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Gregory Rogers stworzył prawdziwe dzieło sztuki, które zachwyci nie tylko dzieci ale i dorosłych. 

Picturebooku to książki, w których główną role odgrywają rysunki. Z reguły zajmują całe strony, a tekstu jest w nich bardzo mało, lub nie ma go w ogóle. Idea takich publikacji jest pobudzanie wyobraźni i zachęcanie dzieci do tworzenia własnych historii na podstawie zawartych w książce obrazów. Jest to bardzo lubiana przez dzieci forma zabawy, która jednocześnie bardzo rozwija. 


Głównym bohaterek książki jest chłopiec, który w dość dziwnych okolicznościach przenosi się w czasie, do epoki Tudorów i ląduje na deskach Londyńskiego Globe Theatre. Przestraszony ucieka. Teraz czeka go przygoda życia, jednak czy uda mu się bezpiecznie wrócić do domu. Jedno jest pewne, te chwile zapamięta do końca swojego życia. A przyjaźń pomiędzy nim a niedźwiedziem oraz radość z uratowania barona przed straceniem wywołają ogrom pozytywnych emocji. 
Mogłabym rozpisywać na te temat ilustracji, ilości detali w nich ujętych, barwie itp. Nie zrobię jednak tego, gdyż jest to jedynie mój osobisty odbiór tej książki. Zachęcam Was jednak do sięgnięcia po tą jakże piękną lekturę i stworzenia własnej unikalnej historii. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Literówka


Komentarze

  1. Mamy te książkę. Pięknie ilustrowana . Daje to szerokie pole do wyobraźni.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy. To pierwsza tego typu książka u nas. Jest wspaniała bo za każdym razem można budować zupełnie nową historię.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie