Przejdź do głównej zawartości

Pajączek Kędziorek. Jak dobrze mieć rodzeństwo - Wydawnictwo Debit

Pajączek o dość oryginalnym imieniu Kędziorek, jest głównym bohaterem serii książeczek autorstwa Diany Amft. Ostatnio mieliśmy ogromną przyjemność zapoznać się z tą postacią, dzięki lekturze najnowszej część pod tytułem Pajączek Kędziorek. Jak dobrze mieć rodzeństwo. Było to nasze pierwsze spotkanie z przesympatycznym 8-nogim, jednak z pewnością sięgniemy także po starsze tytuły. Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Debit.   Pewnego dni Kędziorek dowiaduje się, że niedługo w jego rodzinie pojawi się maluszek. Pajączek bardzo cieszy się z tego, że zostanie starszym bratem, jednocześnie zastanawia się jak to będzie, kiedy w domu pojawi się młodsze rodzeństwo. Jest pewien, że nastąpią zmiany, jednak nie wie jakie. Wraz ze swoim przyjacielem Apsikiem, postanawiają odwiedzić Bellę i Hipka, którzy są rodzeństwem i od nich dowiedzieć się jak to jest gdy w domu jest więcej niż jedno dziecko. Po wizycie i wysłuchaniu Belli i Hipka, przyjaciele wyruszają na dalsze poszukiwania odpowiedzi na dręczące ich pytania. Odwiedzają m.in. rodzinę lisów i kretów. Wszyscy przekonują Kędziorka, jak wspaniale jest mieć rodzeństwo. Sam pajączek bardzo się cieszy na wieść o rodzeństwie, jest chętny do pomocy przy opiece nad nim jak również chce brać aktywny dział w wyborze dla niego imienia. Co prawda ma chwilę zwątpienia, jednak od czego ma babcie Apolonię!!!Poza bardzo przyjemną historią, jaką poznajemy, książka wyróżnia się także przepięknymi, barwnymi i bardzo kolorowymi ilustracjami, których autorką jest Martina Matos.Cała historia jest bardzo ciepła, czyta się ją z ogromną przyjemnością. Uważam, że jest to obowiązkowa lektura w każdym domu w którym ma pojawić się maluszek. 

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie