Przejdź do głównej zawartości

Myszka Hania - Wydawnictwo Bis

Powoli wkraczamy w świąteczno - zimowe klimaty, a co za tym idzie w naszej domowej biblioteczce pojawiło się kilka nowych tytułów o tej tematyce. Jedną z nich jest przeurocza opowieść o sympatycznej myszce imieniem Hania autorstwa Barbary Mikulskiej. Książka pod tytułem Myszka Hania wydana została przez Wydawnictwo Bis.
Główna bohaterka to mała myszka, która wraz z rodzicami mieszka w mysim domku. Każdy dzień stanowi dla niej nową przygodę. Młody odbiorca z łatwością odnajdzie w zachowaniu Hani wiele własnych cech. Myszce zdarza się marudzić gdy nie chce czegoś zjeść, czasami też płacze lub boi się, jednak z reguły jest pogodna i pełna energii. Z radością lepi bałwana i pisze list do Świętego Mikołaja. Uwielbia spacery oraz kreatywne zabawy. Jej dzień można porównać do typowego dnia przedszkolaka. Książka została bardzo ładnie zilustrowana przez Ewę Podleś. Każdy rysunek jest starannie przemyślany, dzięki czemu idealnie oddaje treść książki. Całość współgra ze sobą tworząc jedną spójną całość.  
Myszka Hania to bardzo ciepła i wciągająca lektura idealna na tę porę roku. Jeżeli szukacie lekkiej i pełnej humoru książeczki, która sprawdzi się do czytania na dobranoc to z całą pewnością zaopatrzcie się w tę pozycję, na prawdę warto :-)

 

Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo BIS

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)