Przejdź do głównej zawartości

Krok po kroku - genialna seria dla najmłodszych - Wydawnicto Wilga

Naszym najnowszym książkowym odkryciem dla najmłodszych jest genialna seria kartonówek Krok po kroku, wydawana przez Wydawnictwo Wilga. Każda z pozycji to inny temat, który zostaje przybliżony dzieciom w postaci krótkich rymowanek i przepięknych, kolorowych ilustracji. Autorką tekstów jest Joanna Liszewska, mamy też tradycyjne, wszystkim dobrze znane teksty polskich rymowanek i wierszyków. Autorką ilustracji jest Agnieszka Matz.  


Mówi się to zbiór zabawnych rymowanek w których dzieci poznają wyrazy dźwiękonaśladowcze takie jak KWA, KWA, HAU, HAU, MNIAM, KIC,KIC czy MU. Każdy z tych wyrazów przedstawiony został w odniesieniu do osób, zwierząt lub przedmiotów je wydających. Książeczka zachęca maluchy do nauki mówienia, która z tą serią może być fantastyczną przygodą.  


hop! do kąpieli to idealna pozycja dla tych maluszków, które mają pewne opory przed kąpielą. Książeczka opisuje w krótkich zdaniach jak przyjemne może być branie kąpieli w wannie pełnej bąbelków. Jestem przekonana, że ta książeczka spodoba się każdemu maluszkowi, a tym bojącym się wody, pozwoli oswoić się z tą czynnością. 


Koci łapci to kolejna pozycja z serii. Tym razem mamy tu zbiór uwielbianych przez wszystkie maluchy wierszyki i rymowanki. Znajdziemy tu takie klasyki jak Idzie rak..., Lata osa koło nosa..., Tu, tu, tu, sroczka kaszkę warzyła..., czy Baloniku nasz malutki... Wszystko to okraszone kolorowymi i przyciągającymi uwagę najmłodszych ilustracjami. Mój dzień dobry to ostatnia z pozycji jaką posiadamy z serii. Książeczka opisuje typowy dzień przedszkolaka od porannej pobudki, po śniadanie, wyjście do przedszkola, zabawę z kolankami i kolegami, aż po powrót do domu kolację i pójście spać. Książeczka ukazuje typową rutynę maluch i pozwala zrozumieć zmiany jakie następują w ciągu dnia.


Krok po kroku to bardzo przyjemna seria książeczek, która pozwoli rodzicom i ich maluszkom na chwile pełne radości spędzone przy ciekawej lekturze. Nasz siedmiotygodniowy synek już wykazuje zainteresowanie rymowankami :-)

Polecamy serdecznie!!!


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo WilgaKomentarze

  1. Bardzo podoba mi się ta seria. Idealna dla maluszków

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajna seria, moje maluszki już trochę spore, ale to świetny pomysł na prezent ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)