Przejdź do głównej zawartości

Już czytam po angielsku - Wydawnictwo Zielona Sowa

Nauka języka angielskiego, to obecnie standard. Praktycznie każde dziecka ma styczność z tym językiem już w przedszkolu lub w pierwszym etapie nauczania w szkole podstawowej. Dlatego tak ważne jest aby na polskim rynku pojawiało się coraz więcej pozycji anglojęzycznych, książeczek, które pozwolą młodym poliglotom szlifować ten język. Wydawnictwo Zielona Sowa wychodzi na przeciw moim oczekiwaniom i wydaje serię Już czytam po angielsku. Obecnie seria liczy cztery tytuły. Są to wszystkim dobrze znane i lubiane historie, które zostały odpowiednio zinterpretowane i dostosowane poziomem do młodego odbiorcy. My rozpoczęliśmy przygodę z serią od dwóch tytułów: Pinocchio oraz The Wizard of Oz.Seria składa się z trzech poziomów:
- novice,
- competent,
- expert.


Pinocchio to pozycja skierowana do początkujących czytelników, którzy znają podstawy języka angielskiego. Historia wszystkim dobrze znana., klasyk literatury dziecięcej autorstwa Carlo Collodiego. 
Dżepetto od zawsze marzył o tym aby mieć syna, niestety nie było mu to dane. Pewnego dnia postanawia wystrugać z drewna pajacyka, który ku zdziwieniu  wszystkich ożywa i zaczyna psocić. Wszyscy wiemy, że nie należy kłamać aby nie urósł nam nos jak Pinokiowi :-) Staruszka i pajacyka czeka wiele trudnych chwil, gdyż Pinokio okazuje się być niesfornym dzieckiem i do tego dość nieposłusznym. Będzie musiało minąć sporo czasu aby nasz bohater zrozumiał, że jego postępowanie jest błędne.   The Wizard od Oz to pozycja skierowana do dzieci, które swobodnie czytają już dłuższe angielskie teksty. Mamy tu dość złożony język i bogate słownictwo. Podobnie jak w przypadku książki opisanej powyżej, tak i w tym przypadku mamy do czynienia z klasyką światowej sławy autorstwa L. Franka Bauma.
Pewnego dnia potworne tornado porywa małą dziewczynkę o imieniu Dorotka oraz jej psa Toto. Dziewczynka i jej pupil trafiają do zaczarowanej krainy Manczkinów. Tam czeka ich wiele niesamowitych przygód. Nasza bohaterka pozna także wielu nowych znajomych i nawiąże z nimi przyjaźń. Cała seria Już czytam po angielsku to idealne pozycje do samodzielnego czytania i szlifowania języka. Dzięki dużej czcionce i barwnym ilustracją, lektura nie wyda się zbyt męcząca. Każdy tytuł dodatkowo zawiera słownik obrazkowy, jak również tłumaczenie trudniejszych słówek na końcu książki. Do tego dodamy jeszcze pytania sprawdzające rozumienie tekstu i już jest pozycja idealna.

U nas seria sprawdziła się, Ignaś z chęcią po nią sięga, dlatego na pewno zaopatrzymy się także w pozostałe dwie pozycje. 


Książki znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.