Przejdź do głównej zawartości

12 miesięcy ze św. Mikołajem - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

U nas sezon na świąteczne lektury już w pełni. Wydawnictwa, jak co roku stanęły na wysokości zadania i w zapowiedziach ukazało się sporo ciekawych tytułów. Dzisiaj pozycja, która bardzo nas zaskoczyła już samym tytułem. 12 miesięcy ze Św. Mikołajem, czyli trawnik pełen reniferów, to historia pewnej niemieckiej rodziny, która miała ogromną "przyjemność" gościć w swoim domu pewnego jegomościa wraz z całą świtą przez cały okrągły rok. Książka autorstwa Friedberta Stohnera w Polsce wydało Wydawnictwo Prószyński i S-ka. 
Całą historię opowiada czytelnikowi dziewięcioletnia Lotte. To od niej dowiadujemy się, że u nich w domu przez cały rok mieszkał Święty Mikołaj. Oczywiście cała akcja była ściśle tajna i wszyscy członkowie rodziny musieli zachować ją w tajemnicy. Jak zapewne się domyślacie, nie było to takie proste, zwłaszcza gdy z wizytą wpada pół rodziny. Nowy lokator wprowadził wiele zamieszania w życiu czteroosobowej rodziny. Rozgościł się w domu, zajmując sporą jego część, nie wspominając już o garażu, w którym ukryte zostały jego sanie. Każdy miesiąc to niezwykła przygoda, które koniecznie musicie poznać. Nie będę Wam ich dokładnie opisywać, zachęcę jedynie do sięgnięcia po tą jakże przyjemną, zabawną i co tu dużo ukrywać oryginalną książkę.  
Książka nie ma zbyt wielu ilustracji, jedynie po jednym zapowiadającym dany miesiąc. Za to treści mamy tu sporo. Lektura sprawdzi się idealnie dla młodszych dzieci do wspólnego czytania przed snem, a nieco starsze pociechy będą czerpać radość z samodzielnego czytania. 12 miesięcy ze Św. Mikołajem, czyli trawnik pełen reniferów to nietuzinkowa lektura, która nie jednego zaskoczy. Mamy tu postać Świętego Mikołaja ukazaną z zupełnie innej perspektywy. Jestem przekonana, że każde dziecko chciałoby przeżyć tak niesamowitą przygodę jak Lotte i Lars. Książka to idealny pomysł na prezent świąteczny.


Książkę znajdziecie TUTAJ

https://www.proszynski.pl/

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie