Przejdź do głównej zawartości

Seria książeczek kartonowych 100 pierwszych słówek od Kapitana Nauki

Ignaś właściwie od wczesnych miesięcy swojego życia uwielbiał książeczki. Ta miłość rozwijała się przez lata i kontynuowana jest po dziś dzień. Niestety wiele z jego tzw. pierwszych książeczek było tak intensywnie eksploatowane, że zachowało się jedynie kilka pozycji. Teraz gdy spodziewamy się drugiego dziecka, mam ogromną nadzieję, że będzie ono dzieliło pasję do książek wraz ze swoim starszym bratem. Dlatego już teraz staram się zaopatrzyć w najciekawsze pozycje dostępne na polskim rynku a skierowane do najmłodszych odbiorców. O jednej z takich serii chciałam Wam dzisiaj napisać. Jest to komplet pięciu pozycji wydanych w formie kartonowych książeczek przez Kapitana Naukę. Całość wchodzi w skład serii 100 pierwszych słówek i cztery z nich skierowane są do dzieci od 1 roku życia natomiast ostatnia, najnowsza jest wersją dwujęzyczną (polsko - angielską) i przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia. 

100 pierwszych słówek - Zwierzęta to kolorowa książeczka, która zabiera maluchy do świata fauny i na kolejnych stronach pokazuje jakie zwierzęta można spotkać w domu, parku, lesie, wsi czy górach. Mamy także bogactwo i różnorodność morskich zwierząt jak również łąki czy gór. Bardzo ciekawą rozkładówką jest ta obrazująca zwierzęta Antarktyki i Arktyki. Poza tym maluszki poznają także mieszkańców Afryki oraz ZOO. 


100 pierwszych słówek - W domu i w ogrodzie to kolejna pozycja z serii. Tym razem nasz mały czytelnik zostaje zabrany do bardzo dobrze mu znanego miejsca czyli domu i najbliższego mu ogrodu. Przeglądając kolejne strony nasz malec poznaje nazwy dobrze mu znanych przedmiotów jakie mógł już zaobserwować choćby w kuchni, łazience, salonie czy własnym pokoju. Zaglądamy też do szafy i poznajemy części garderoby jak również owoce warzyw i narzędzia, które spotkać możemy w ogrodzie. A na sam koniec krótka lekcja przyrody. 


100 pierwszych słówek - Pojazdy to jeden z ulubionych tematów Ignasia. Mam nadzieje, że i drugiemu synkowi przypadnie on do gustu :-) Tym razem udajemy się do świata szeroko pojętej motoryzacji i pojazdów z nią związanych. Mamy tu zarówno pojazdy lądowe, morskie jaki i powietrzne. Są także te związane z kosmosem. Każda kolejna rozkładówka to prawdziwa gratka dla małych miłośników pojazdów mechanicznych. 


100 pierwszych słówek - Na spacerze to przewodnik po najbliższym otoczeniu dziecka. Malec pozna nazwy budynków, zabawek znajdujących się na placu zabaw czy w parku, jak również wybierze się do ZOO, nad morze, na łąkę czy na wieś. Na samym końcu umieszczono krajobraz zimy oraz kilka związanych z nią atrybutów. 


100 angielskich słówek - Mój dom to najnowsza pozycja z serii i zarazem pierwsza w wersji dwujęzycznej. Przedszkolak uczy się z niej podstawowych pojęć w obu językach związanych z budową domu, członkami rodziny, zabawkami, jedzeniem czy ubraniami. Są także terminy związane z kuchnią, łazienką czy sypialnia. Najprościej rzecz ujmując znalazło się w niej to wszytko co można zobaczyć w przeciętnym domu. Na końcu przedstawiona najpopularniejsze domowe pupile. 100 pierwszych słówek to idealna seria dla dzieci rozpoczynających naukę mówienia. W prosty i zrozumiały dla nich sposób obrazuje otaczających ich świat, znane i lubiane miejsca przez co zachęcają tym samym do eksplorowania. Jak dla mnie jest to jednak z lepszych obecnie na rynku serii, jestem przekonana, że nasz maluszek również ją doceni :-) 


100 pierwszych słówek znajdziecie TUTAJ

Kapitan Nauka

Komentarze

 1. Z takich tematycznych książeczek najlepiej uczy się języka obcego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedno z moich ulubionych wydawnictw dziecięcych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba już wiem, co kupię siostrzeńcowi

  OdpowiedzUsuń
 4. Uważam, że takie książki bardzo wspomagają rozwój dzieci i łatwo się z nich można uczyć. Sama jestem już za duzo, ale myślę że warto.

  http://mroczny.pl/

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładnie wydane, sama uwielbiam oglądać takie książeczki dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Te książeczki są super i mój synek często do nich zagląda. Uwielbia POJAZDY. Ale mamy też ZWIERZĘTA oraz W DOMU I W OGRODZIE.

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo lubimy pozycje wydawane przez Kapitana Naukę. Ale na tą serię synowie już za duzi

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.