Przejdź do głównej zawartości

Zadania i łamigłówki dla logicznie myślącdej główki - Wydawnictwo Pryzmat

Dzisiaj mam dla Was drugi wpis w którym chciałam Wam pokazać zestaw czterech fantastycznych zeszytów ćwiczeń, które wybrałam dla Ignacego na te wakacje. Jak już pisałam zawsze staram się przemycić różnego rodzaju aktywności, dzięki którym synek podczas zabawy powtarza zdobytą już wiedzę i nabyte umiejętności. Pozwala mu to na pozostanie w rutynie, dzięki czemu powrót do szkoły jest zawsze przyjemniejszy :-). Dzisiaj mowa będzie o publikacjach Wydawnictwa Pryzmat czyli Zadania i łamigłówki dla logicznie myślącej główki. 

Zestaw czterech części zeszytów ćwiczeń został wydane tak aby stopniowo wprowadzać coraz to bardziej skomplikowane zagadnienia. Dzięki temu dzieci uzupełniając kolejne strony wykonują coraz to trudniejsze polecenia. Jest to bardzo motywujące i zachęca do rozwiązywania kolejnych ćwiczeń. Wprowadzenie stopniowania trudności poleceń od najłatwiejszych to najtrudniejszych zawsze sprawdza się, zwłaszcza w pracy z dziećmi.  Zadania i łamigłówki jakie znajdujemy w publikacjach mają za zadania:

- utrwalać, doskonalić i poszerzać umiejętności matematyczne,
- rozwijać umiejętności logicznego i krytycznego myślenia,
- stymulować poznawczą i twórczą aktywność,
- zaciekawiać matematyką,
- poznanie zastosowań "królowej nauk" w życiu codziennym,
- rozwijać umiejętności manualne. Zadania i łamigłówki to zbiór różnorodnych zadań, które sprawdzą się także idealnie jako uzupełnienie zdobywanej wiedzy w szkole. Ciekawe i zróżnicowane materiały jakie znajdujemy w publikacjach z całą pewnością uatrakcyjniają czas spędzony na nauce. Głównym celem jaki przyświeca opisywanym zeszytom ćwiczeń jest rozwijanie zdolności matematycznych. Wśród wielu zadań znajdziemy labirynty, kodowanie, zadania z treścią oraz różnego rodzaju rachowanie. Różnorodność zadań nie pozwala na nudę a każde kolejne staje się wyzwaniem. Zestaw czterech zestawów ćwiczeń skierowany jest nie tylko do uczniów nauczania zintegrowanego, ale również dla starszych dzieci, które chcą stematyzować zdobytą już wiedzę. Dodatkowym atutem wszystkich czterech pozycji jest wzbogacenie ich o informacje na temat żeglarstwa oraz geografii. Muszę przyznać, iż właśnie te zadania najbardziej spodobały się Ignasiowi. Obecnie synek kończy uzupełnianie pierwszej części i z początkiem przyszłego tygodnie rozpocznie część drugą. Jak do tej pory, zasiada do książeczek z radością i ogromną ciekawością co tym razem będzie na niego czekać :-) Osobiście uważam, ze nie mogłam wybrać lepszych pozycji na utrwalenie jego wiedzy. 

Jeżeli i Wy szukacie ciekawych pozycji, które pozwolą waszym pociechom na połączenie nauki i zabawy w jedno to polecamy prezentowaną dzisiaj serię, u nas stały się hitem lata :-) Zeszyty ćwiczeń znajdziecie TUTAJ
                                                                                                             
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie