Przejdź do głównej zawartości

Pod i nad - cały świat. Poznaję, maluję, eksperymentuję! - Wydawnictwo Olimp

Ostatnio pisałam Wam o ciekawych zeszytach ćwiczeń po które Ignaś z ogromną radością sięga podczas tegorocznych wakacji. Pozwalają one utrwalić zdobytą już wiedzę oraz ją poszerzać. Wypełnianie kolejnych stron ta także trening wielu kluczowych umiejętności motorycznych oraz logicznego myślenia. Dzisiaj chciałam Wam przybliżyć kolejną pozycję, która swą tematyką idealnie wpisuje się w czas wakacyjny, mowa o publikacji autorstwa Agnieszki Potery pod tytułem Pod i nad - cały świat. Poznaję, maluję, eksperymentuję! Zeszyt ćwiczeń wydany został przez Wydawnictwo Olimp.


Publikacja obfituje w dużą ilość ciekawych ćwiczeń, które tematyką nawiązują do powietrza i wody. Dzieci mogą dowiedzieć się wielu interesujących je faktów na temat otaczającej nas przyrody. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, jest sporo ćwiczeń do kolorowania, mamy zagadki  i tak uwielbiane przez Ignasia eksperymenty. Nie brakuje także labiryntów, zadań logicznych, jest nawet gra planszowa. Tak duża różnorodność zadań sprawia, że dzieci nie nudzą się podczas wypełniania kolejnych stron, co więcej inspirują do zdobywania nowej wiedzy i zadawania pytań.  Pod i nad - cały świat... to fascynująca i pełna wrażeń przygoda, którą każde dziecko z chęcią podejmie. U nas jest to jedna z ciekawszych publikacji po którą Ignaś sięga najczęściej. 


Serdecznie polecamy!!! Zeszyt ćwiczeń znajdziecie TUTAJ
Komentarze

 1. Ciekawy ten zeszyt ćwiczeń. Muszę go zapamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Julek ma podobne książeczki Wydawnictwa Olimp i bardzo je sobie cenię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydawnictwo Olimp ma całkiem udane te ksiazeczki z zadaniami. Również mamy sporą kolekcję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubimy takie proste edukacyjne propozycje :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie