Przejdź do głównej zawartości

Ostatnie takie chwile...

Lato 2018 zapisze się w naszej pamięci jako wyjątkowe. Zapytacie zapewne czym różni się od poprzednich, że określam je takim mianem??? Właściwie jest bardzo typowym dla nas okresem wakacyjnym, poza jednym drobnym szczegółem, który już niebawem zmieni całe nasze życie :-) Po ośmiu latach bycia rodziną 2+1 powitamy na świecie drugiego synka a Ignaś z jedynaka stanie się starszym bratem :-) Jak to wpłynie na nas wszystkich? Na pewno znacząco, zmieni się praktycznie wszystko!!!

- czas - to coś na brak czego chorują niemal wszyscy. Przy niemowlaku w domu czasu zawsze jest za mało. Na dodatek Ignacy przyzwyczajony przez lata do naszej 100 % uwagi będzie musiał zacząć dzielić ją z młodszym braciszkiem. 

- obowiązki - każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż powiększenie rodziny wiąże się ze zwiększoną liczbą obowiązków. Opieka nad maluszkiem, zwłaszcza przez pierwsze miesiące jest bardzo intensywna i wymaga od członków rodziny wiele poświęcenia. Pojawiają się nowe zadania, które należy wykonać a które zabierają sporo czasu. Wiąże się ta nie rzadko także ze zmianą całego rytmu dnia (i nocy). 

- możliwości - gdy w domu pojawia się maluszek, nie oznacza to całkowitej rezygnacji z dotychczasowego trybu i stylu życia, nie mniej jednak znacząco na nie wpływa. Cała rodzina dostosowuje się do potrzeb najmłodszego członka rodziny, co nie rzadko wpływa na rezygnację z wielu dotychczasowych rozrywek czy choćby wyjazdów. 

- finanse - to kolejny aspekt, jaki zmienia się wraz z powiększeniem rodziny. Pomijam już koszty wyprawki (które do małych nie należą), myśląc tu w dłuższej perspektywie. od tej pory budżet przeznaczony na dzieci będzie musiał być dzielony na dwa, co daje dość jasny obraz rzeczy. 

Czy to wszystko co zmieni się w naszej rodzinie po narodzinach maluszka??? Na pewno nie!!! Zmian będzie dużo więcej a dzisiaj nie jesteśmy w stanie wszystkich przewidzieć. Mamy jednak świadomość, że nastąpią i wywrócą nasze dotychczasowe życie do góry nogami (oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu :-)). Dlatego też postanowiliśmy wykorzystać te wakacje do tego aby po raz ostatni spędzić ze sobą jak najwięcej czasu. Kolejne wakacje będą już w układzie 2+2 :-) i na pewno dostarczą wielu niezapomnianych emocji i wrażeń :-)

Na koniec mamy dla Was kilka kadrów jak spędzamy tegoroczne wakacje :-)Niebieską koszulkę znajdziecie TUTAJ
Brązową koszulkę znajdziecie TUTAJ
Białe sandały znajdziecie TUTAJ
Czarne sandały znajdziecie TUTAJ


Obuwie damskie online - Stili

Komentarze

 1. Cudowne chwile prZed Wami.Ignas juz duzy na pewno będzie służył pomocą.Pięknie wyglądasz😍

  OdpowiedzUsuń
 2. Nacieszcie się sobą, bo już nigdy nie będzie tak, jak do tej pory

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tak... Powiększenie się rodziny to ogromna zmiana... Zmienia sie chyba wszystko... Co do kosztów to znam ludzi którzy właśnie dla tego nie chcą mieć dzieci

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak bardzo zmieniło się nasze życie na plus po pojawieniu się drugiego dziecka. :) Samych wspaniałości i Wam życzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sporo zmian Was czeka, ale my też przez to przeszliśmy i powiem Wam jedno - będzie dobrze, troche gwarniej, ale radośniej i ciekawiej :) Ps. Piękna sukienka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja się bardzo obawiałam tego czasu gdy do rodziny 2+1 dlaczego nowy człowiek jednak teraz wiem ze niepotrzebnie. Moje dzieci żyć bez siebie nie mogą.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super fotki. Może to Cię pocieszy ale przy drugim dziecku jest lepiej :) Stres jest o wiele mniejszy po narodzinach i można się rozkoszować maluchem. Ale gdy młodszy urośnie i zacznie się bawić ze starszym to rodzicom od razu lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Hi Hi :) Jedziemy na tym samym wozie Kochana! Było 2+1, a już niedługo 2+2 i to też z przewagą testosteronu ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. U nas na razie 2+1, trochę się właśnie boję jak by to było gdyby rodzina się powiększyła.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkiego dobrego dla Was:) Piękne ujęcia:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wakacje jak piszesz są inne od całego roku. Różnią się. Przede wszystkim potrzeba ich i odpoczynku.
  Wypoczywajcie nad wodą czyli morzem ile się da.

  OdpowiedzUsuń
 12. Drugie dziecko zmienia każdego członka rodziny :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratulacje! Na pewno będzie wyjątkowo 😊

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo ładne zdjęcia. Życzę wszystkiego dobrego! ;-*

  OdpowiedzUsuń
 15. U nas też jest wyjątkowe, bo to ostatnie wakacje przed rzpoczęciem szkoły :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wielkie gratulacje, będzie wspaniale :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie