Przejdź do głównej zawartości

Drzewa - Wydawnictwo Dwie Siostry

W twórczości Pana Piotra Sochy zakochaliśmy się podczas czytania jego Pszczół. Od tamtej pory z niecierpliwością czekaliśmy na kolejną pozycję z serii. Nasza cierpliwość została w końcu nagrodzona i oto nie tak dawno na rynku pojawiło się dzieło jedyne w swoim rodzaju, skrupulatnie przemyślane oraz w pełni oddające piękno i znaczenie opisywanych w publikacji zagadnień. Drzewa bo tą książkę mam na myśli to niesamowita podróż, do przebycia której zachęca nas autor. Obie pozycje to idealne książki dla dzieci w każdym wieku. Są także kopalnia wiedzy oraz prawdziwą ucztą dla zmysłów za sprawą fenomenalnych ilustracji Wojciecha Grajkowskiego. Obie pozycje wydane zostały nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry. 
Książka została starannie wydana. Wyróżnia się bardzo dużym formatem a okładka jest twarda. Całość została dokładnie przemyślana, wszystko ze sobą współgra, przez co zachwyca od pierwszej do ostatniej strony. Nie mogę w tym miejscu nie wspomnieć znajdujących się w publikacji ilustracji, których szczegółowość zapiera dech w piersiach. Całość jest przez nie zdominowana a treść stanowi jedynie dodatkowy bonus w postacie ciekawych historii i nie znanych przeciętnemu obywatelowi faktów.  
Autor zabiera nas do niesamowitego świata drzew, bogatego i jakże zróżnicowanego. Podróż rozpoczyna się od poznania drzewa życia, a dalej jest równie ciekawie. Mamy okazję przyjrzeć się różnym liściom, poznać mieszkańców drzew oraz ich zwyczaje. Znajduje się odwołanie do natury czyli czterech pór roku czy zróżnicowania gatunkowego. Nie pominięto także faktu wykorzystywania drewna jako surowca do budowy instrumentów, pojazdów czy też innych jakże istotnych dla naszej cywilizacji sprzętów.  
Nie pominięto również takich zagadnień jak drzewo genealogiczne, darwinowskie drzewo życia, lasy pierwotne czy też znaczenie drzew w religii. Mamy tu odwołanie do pierwszych ludzi na Ziemi Adama i Ewy oraz wszystkim dobrze znanego drzewa z zakazanymi owocami. Nie pominięto żadnego aspektu związanego z drzewami na przestrzeni stuleci. Drzewa to bardzo piękna i mądra lektura, która zachwyci małych i dużych miłośników przyrody i otaczającego nas świata. To książka dla dzieci ciekawskich i poszukiwaczy wiedzy. To także świetny pomysł na prezent. Zdecydowanie jest to pozycja godna polecenia :-) 
Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Komentarze

 1. Świetne opracowanie graficzne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna pozycja, podoba się mi ta książka wewnątrz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się grafika wewnątrz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka, która zainteresuje zarówno mnie, jak i dzieci, chętnie widzieć będziemy ją w naszej biblioteczce. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy tę książkę i jest cudowna

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne opracowanie graficzne, też lubię takie pozycję, inne niż wszystkie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podobają mi sie ilustracje i sama ksiazka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudownie jest w środku, szczególnie ta rozkładówka gdzie drzewa tańczą w kółeczku i domki na drzewie.

  OdpowiedzUsuń
 9. To jedna z najpiękniejszych książek tego roku!

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam z tego pszczoły ale drzewa widzę ze są ciekawsze :)

  OdpowiedzUsuń
 11. To są publikacje, które cieszą dzieci i rodziców! Zawsze warto kupić takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 12. Podobają mi się obrazki ;-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Z takiej książki dziecko może sporo się nauczyć!

  OdpowiedzUsuń
 14. Mój synek bardzo lubi przyrodę i myślę, e bardzo by polubił tę książeczkę

  OdpowiedzUsuń
 15. Jaka wspaniała książeczka! Sama z chęcią bym po nią sięgnęła. Aż zatęskniłam za spacerami po lesie z moich rodzinnych stron...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie